Další změna v kádru Kladna. Rytíře posílí zkušený útočník, opačným směrem míří norský obránce a extraligový šampion

Kladenští Rytíři za sebou mají divoký týden. Mužstvo Jaromíra Jágra uskutečnilo hned dvě výměny, klub navíc opouští také zkušený obránce.

i Zdroj fotografie: VHK ROBE Vsetín
                   

Středočeský celek se v extraligové tabulce odráží ode dna a poslední výsledky jsou toho důkazem. Rytíři nejprve zvítězili na ledě posledního Zlína, v minulém kole dokázali zdolat také karlovarskou Energii a na pozice zajišťující záchranu ztrácejí pouhých sedm bodů. Kladno má však za sebou zajímavý týden také z hlediska přestupových výměn, kádr trenéra a sportovního manažera Davida Čermáka posílil bývalý tahoun Plzně Miroslav Indrák.

Ten naposledy nastupoval za prvoligový Vsetín, v jehož dresu získával průměrně téměř bod na zápas. Bývalý reprezentant, který nastupoval za českobudějovický Motor, Vítkovice nebo Klatovy, se tak po dlouhodobém zranění opět vrací do formy. „Přesun na Kladno je pro mě posun v kariéře zase směrem dopředu, protože se opět vrátím do extraligy,“ přiznal šestadvacetiletý útočník, který se těší na spolupráci s kladenskými legendami.


iZdroj fotografie: HC Madeta Motor České Budějovice

Ne každému se navíc poštěstí si zahrát s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem, takže mě moc zajímá, jak oba pracují a bude to velká zkušenost s nimi hrát. Už abych byl na Kladně,“ těší se Indrák. „Víme o něm, že je to produktivní hráč. Trochu ho přibrzdila operace, ale my věříme, že se u nás vrátí do takové formy, jako předváděl tenkrát v Plzni,“ doplnil trenér Čermák s tím, že opačným směrem míří zkušený útočník Tomáš Pitule.

Pitule míří do Vsetína

Vsetín hledal hráče na post centra a my zase někoho, kdo by nám mohl zvýšit produktivitu. Proto jsme se domluvili na příchodu Miroslava Indráka a uvolnění Tomáše Pituleho, který tam navíc dostane více prostoru ve hře,“ dodal na adresu dvaatřicetiletého extraligového šampióna z roku 2012. „Na Kladno budu vždy moc rád vzpomínat. Chtěl bych také poděkovat kladenským fanouškům, kteří jsou skvělí,“ dodal pro klubový web sám Pitule.


iZdroj fotografie: HC Rytíři Kladno

Pro Kladno jde již o druhou výměnu v posledních dnech. Před několika dny totiž opustil kádr Rytířů bývalý kapitán Jakub Strnad, který zamířil do pražské Sparty výměnou za útočníka Ladislava Zikmunda. Modrobílý kladenský dres již neoblékne ani norsko-americký obránce Hakon Nilsen, který se po 11 odehraných utkáních vrátil zpět do rodného Norska, kde uspěl na zkoušce v tamním Stjernenu.

Zdroj: HC Rytíři Kladno

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?