Další posila z NHL? Pardubice hlásí příchod reprezentanta, který vyztuží obranu Dynama

Dynamo ulovilo v zámoří již několikátou posilu. Tentokrát Pardubice přivedly obránce, který si v českém dresu zahrál na mistrovství světa.

i Zdroj fotografie: New York Rangers
                   

Fanoušci Dynama Pardubice dostali od vedení klubu další vánoční dárek. Posila přiletěla do Česka ze zámoří. Jde o urostlého obránce, který mimo jiné reprezentoval na mistrovství světa. Zdaleka nejde o první novou tvář v Pardubicích, která přišla do týmu zpoza Atlantiku. Přesně před rokem Východočeši podepsali útočníka Lukáše Sedláka, který nyní nosí na dresu kapitánské céčko. V Tipsport extralize patři mezi naprostou špičku.

Návrat domů

V létě pak Dynamo potěšilo fanoušky tím, že ze zámoří přivedlo odchovance Martina Kauta. Útočník oblékal dres Pardubic před odchodem do USA, vracel se tak „domů“ Po pěti letech, kdy šestnáctka draftu roku 2018 pendlovala mezi NHL a farmou, ukazuje Kaut, že šlo o dobrý tah. V 19 extraligových zápasech si posila připsala 13 kanadských bodů (6+7), což není vůbec špatné, vzhledem k tomu, že většinou nastupuje Kaut až ve třetí pětce.

Urostlý obránce často pendloval mezi NY Rangers a farmou Hartford Wolf Pack.
iZdroj fotografie: Hartford Wolf Pack

Za Atlantikem lovily Pardubice již dříve. Konkrétně šlo o obránce Ondřeje Válu a Vojtěcha Budíka (nyní hraje ze Liberec), útočníka Jana Mandáta a na hostování z Bostonu působil v Dynamu brankář Dan Vladař. Koho perníkáři přivedli tentokrát? Pětiletou smlouvu s Východočechy podepsal Libor Hájek. Před odchodem do Kanady hrál jednu sezonu extraligu za Kometu Brno. Nyní reprezentant, který si zahrál na mistrovství světa 2021, bude bojovat za Pardubice.

Vánoční dárek ze zámoří

Za New York Rangers odehrál pětadvacetiletý Libor Hájek 110 zápasů v NHL. „Pravidelně nadělujeme před Vánocemi posilu do týmu. Tradici jsme neporušili. Libor je dalším hráčem se zkušenostmi z NHL, který s klubem uzavřel dlouhodobou smlouvu. Je to obránce s velkou perspektivou. Do Čech se vrací s cílem hrát o trofeje,“ řekl pro web Dynama majitel klubu Petr Dědek.

Libor Hájek odehrál v NHL za New York Rangers 110 zápasů.
iZdroj fotografie: New York Rangers

Obránce vysoký 191 centimetrů věří, že bude v Pardubicích mít velké vytížení. „Je to pro mě nová výzva. Sledoval jsem Pardubice dlouho, jak se zvedají, takže to je důvod, proč jsem si vybral Dynamo. Je to výborná organizace s ohromnou historií. Cíle jsou ty nejvyšší, jak týmové, tak osobní. Týmu bych chtěl být prospěšný a vyhrát s ním vše, co se jen dá,“ poznamenal Libor Hájek.

Klíčový faktor? Varaďa

Jak přiznal, jedním z důvodu, proč se rozhodl posílit Pardubice, je trénér Václav Varaďa. „Těším se na větší zápasový rytmus. Jsem zvyklý na zápasy ob den a spíš zápasy režim, než tréninky. Čím víc zápasů, tím líp pro mě. Tato sezona byla nahoru dolu, moc jsem toho nenahrál. Teď se těším na to, že budu hrát. Už delší dobu jsem v kontaktu s trenérem Václavem Varaďou. Ve spojení jsme byli dlouho předtím, než se vše začalo dotahovat. On je jedním z důvodů, proč jsem tuto výzvu přijal,“ přiznal Hájek.

Mají Pardubice lepší kádr než Sparta a Třinec?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články