Další posila pro Mladou Boleslav. Do klubu míří produktivní obránce

Hokejová Mladá Boleslav hlásí příchod další posily. Do města automobilů míří produktivní obránce, který si v uplynulém ročníku připsal 36 kanadských bodů.

i Zdroj fotografie: Michigan State
                   

Mladá Boleslav získala již čtvrtou posilu pro nadcházející ročník. Po finském střelci Mattim Järvinenovi z HKP, útočníkovi Plzně Filipu Suchém a obránci Janu Štibingrovi, který naposledy působil v Liberci míří do města automobilů produktivní Američan. Šestadvacetiletý obránce Zach Osburn strávil uplynulý ročník v dresu slovenské Dukly Michalovce, za kterou zaznamenal v 65 utkáních 36 kanadských bodů a stal se nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Zach je tvořivý a zároveň pořád defenzivní bek, který umí odvést svou práci,“ nastínil na stránkách klubu sportovní ředitel Bruslařů Martin Ševc. „Je to pravák do přesilovky, jakého jsme postrádali, s dobrou střelou a dobrým bruslením. Věříme, že se u nás prosadí stejně, jako se mu to povedlo na Slovensku,“ uvedl na adresu bývalého hráče italského Ritten/Renon a amerických celků Kansas City Mavericks, Milwaukee Admirals a Stockton Heat.

iZdroj fotografie: Michigan State

Sám Osburn věří, že Mladá Boleslav je pro něj ideální destinací. „Česká liga je v Evropě známá jako špičková liga vysoké úrovně. Dostat příležitost prosadit se v ní beru jako velký krok v mé kariéře. Pevně doufám, že se mi v Čechách podaří posunout se herně vpřed,“ podtrhuje. „Boleslav jsem si vybral proto, že je to respektovaná organizace, která v posledních letech udělala velký pokrok. Věřím, že jí budu schopen pomoct na další cestě, a že ona naopak pomůže na další cestě mně,“ uvedl po podpisu roční smlouvy.

Osburn: Slyšel jsem, že česká liga je těžká

Americkému obránci jen těsně letos uniklo finále slovenské extraligy, přesto je po uplynulém ročníku dobře naladěný. „Po prohře v play off jsme byli nejdřív dost zklamaní. Ale tým ušel v sezoně dlouhou cestu a dokázal zbytku ligy i fanouškům, že umí být nebezpečný. Myslím, že jsme zpočátku byli trochu podceňovaní a moc se s námi nepočítalo. Takže nakonec jsme byli asi celkem spokojení,“ dodává s tím, že být nejproduktivnějším hráčem byla z pohledu obránce zábava.

Přiznávám, že to byla zábava. Bavil jsem se,“ doplňuje. Osburn přesto tuší, že česká nejvyšší soutěž bude náročnější. „Snažím se hrát dobře v obraně a zároveň přidat něco i v útoku. Slyšel jsem, že česká liga je těžká, uvidím, jestli si budu pomoct dovolit to, co dosud. Každopádně se na tu výzvu těším,“ zakončil pro klubový web.

Dokáže se produktivní Američan prosadit v české extralize?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články