Další oběť pardubického neúspěchu, odchází Dušan Salfický

i Foto: hokejportal.cz
                   

Dynamo Pardubice má za sebou opravdu děsivý extraligový ročník. Kdysi výborný klub, který se dlouhá léta držel na samém vrcholu mezi českou elitou, fatálně propadl a do poslední chvíle se obával o udržení v nejvyšší domácí soutěži. Nakonec se přeci jen dokázal zachránit, ale od samého počátku bylo jasné, že přijdou rozsáhlé změny v kádru. Zmar nakonec neodnáší pouze hokejisté, ale také někteří členové vedení. V posledních dnech se Pardubice rozloučily se svým generálním manažerem Dušanem Salfickým, bývalým brankářem a odchovancem klubu. Kdo jej na této pozici nahradí?

Dozorčí rada nebyla spokojená s fungováním týmu

Pardubický hokej zažívá opravdový přerod, který po posledních výkonech A-týmu jednoduše musel přijít. Jednou z prvních obětí se stal dosavadní generální manažer Dušan Salfický, který je mimochodem také zastupitel Pardubického kraje a zastupitel města Pardubice. Kvůli svému vytížení na všech těchto pozicích zřejmě neměl dost času na to, aby se Dynamu plně věnoval, což se na propadáku v letošní sezóně určitě také podepsalo. Nahradit jej má Martin Sýkora, který se do této chvíle věnoval PR manažerství opatovické elektrárny. Odešel i sportovní manažer, kterého nahradí Jaromír Kverka, svého času manažer Karlových Varů a také jejich hlavní skaut.

Dozorčí rada se rozhodla komentovat připravované změny prostřednictvím předsedy Ivana Šubrta následovně:

„Chceme, aby se systém fungování klubu dostal do normálních kolejí, protože některé procesní a procedurální věci jednoduše neodpovídají tomu, jak by klub měl fungovat. Od pana Sýkory čekáme, že všechno zkonsoliduje, tím mám na mysli organizační část, personální i ekonomicko – finanční stránku.“

Změna se týká i počtu členů představenstva

Ještě nedávno tvořilo představenstvo Dynama Pardubic pouze duo Salfický – Šebek. Jelikož je ale Salfický vázán akcionářskou smlouvou, nemůže z vedení odejít úplně. Proto se jeho „sesazení z trůnu“ provedlo zapojením třetího člena. Pro Salfického se nyní bude hledat vhodná činnost, kterou by v rámci svých bohatých zkušeností mohl vykonávat.

Na jakých věcech si dozorčí rada nyní zakládá?

Dynamo se v posledních letech trápí špatnou koncepcí, nekvalitními přípravami na nadcházející sezóny a také nepříliš povedeným počínáním s mladíky. Právě to by se měl pokusit změnit Jaromír Kverka, který již představil svůj plán pro tyto úkony. Dále se vedení zasadí o to, aby se skandály jejich hokejistů v souvislosti s drogami (Petr Čáslava) a alkoholem minimalizovaly, ne-li úplně vymýtily. K tomu by měl přispět nový etický kodex připravovaný Martinem Sýkorou. Pokud mají jít hokejisté i členové vedení příkladem, v takto nastoleném trendu to rozhodně nepůjde.

Foto: hokejportal.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články