Další český hokejový hrdina míří do NHL. V zámoří podepsal smlouvu, díky které může vydělat 59 milionů korun

Počty českých hráčů v NHL se po úspěšném mistrovství světa rozrůstají. Nyní do nejlepší ligy světa míří rodák z Prahy. Uzavřel smlouvu na 59 milionů.

i Zdroj fotografie: IIHF
                   

Jeho postavu na ledě nelze přehlédnout. 190 centimetrů vysoký útočník Jakub Štancl naposledy zazářil na mistrovství světa hráčů do 20 let v Göteborgu, kde českému týmu pomohl k senzačnímu bronzu. Dalších z českých hokejových hrdinů, který ve čtvrtfinále šampionátu vyřadil Kanadu, nyní podepsal nováčkovskou smlouvu s klubem St. Louis Blues.

Štancl uzavřel tříletý kontrakt

Zámořský celek na webu oznámil, že s českým mladíkem uzavřel tříletý dvoucestný kontrakt. Generální manažer a prezident hokejových operací klubu Doug Armstrong informoval o tom, že Štancl si v rámci smlouvy s Blues může vydělat až 2,6 milionů dolarů, tedy v přepočtu 59 milionů korun. Do kádru St. Louis patřil i reprezentační útočník Jakub Vrána, o jehož problémech jsme na SportechŽivě také psali.

Devatenáctiletého rodáka z Prahy si St. Louis vybralo na loňském draftu ve čtvrtém kole jako celkově 106. hráče. Odchovanec Slavie strávil minulé tři sezony ve švédském Växjö, převážně v mládežnických týmech, ale dostal příležitost i v 15 zápasech švédské nejvyšší soutěže.

Český mistr světa zvažoval kvůli národnímu týmu změnu občanství, v rodném Německu ale narazil

Štancl se tak vydal ve stopách Davida Pastrňáka. Nejdříve svoje schopnosti zlepšoval ve Švédsku, z něhož zamířil do zámoří. „Rozhodl jsem se jít podobnou cestou. Ve Švédsku se mi líbí,“ prohlásil Štancl během šampionátu hráčů do 18 let v rozhovoru pro Hokej. „Spolu s rodiči jsme zvolili to, o čem jsme byli přesvědčeni, že bude nejlepší. Takže jsme se rozhodli pro zahraničí,“ řekl pro NHL.com jeho agent Aleš Volek.

Přineslo to ovoce. Štancl patří k nejtalentovanějším českým hokejistům. Na MS dvacetiletých se zaskvěl celkem 6 body a se čtyřmi góly byl po Jiřím Kulichovi nejlepším střelcem týmu. Teď už jen přesvědčit svou hrou trenéry St. Louis a může se zrodit další pohádkový příběh českého hráče v NHL.

Věříte, že se Štancl do NHL prosadí? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články