Další Čech míří do NHL. Půjdu krok po kroku a uvidíme, plánuje

Má za sebou nejúspěšnější ročník v kariéře, přesto může stoupat i nadále. Jednadvacetiletý útočník loni zářil v extralize, nyní míří do zámoří.

i Zdroj fotografie: HC Bílí Tygři Liberec
                   

Za Bílé Tygry z Liberce nastoupil k 54 utkáním, ve kterých si připsal úctyhodných 22 kanadských bodů a vysloužil si i reprezentační pozvánku. Jednadvacetiletý Adam Klapka svými výkony však nezaujal jen kouče národního týmu Kariho Jalonena, ale také skauty kanadského Calgary Flames. S klubem z provincie Alberta nyní podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt.

Během sezony za mnou přiletěl hlavní skaut Flames a byl se podívat na několika zápasech,“ nastínil odchovanec pražské Slavie pro klubový web. „Měli jsme fajn, asi tříhodinové povídání. Pak odletěl zpátky do zámoří a já se soustředil dál na Liberec. Spolu jsme se sešli ještě v Ostravě během Českých hokejových her. Jak končila sezona, začalo se to řešit i tady s Tygry. Pak už mi jen zavolal generální manažer Flames, poblahopřál mi a přivítal mě v týmu,“ dodává natěšený reprezentant.

iZdroj fotografie: HC Slavia Praha

Ten podepsal v zámořském klubu dvoucestnou smlouvu, může tudíž začít sezónu jak v prvním mužstvu, tak na farmě. „O tom se ještě budeme bavit, ale myslím si, že hodně bude záležet na nováčkovském kempu. Budu se snažit na to co nejlépe připravit, abych nebyl zaskočený. Očekávám, že to bude velmi náročné. Půjdu krok po kroku a uvidíme, kam mě to donese,“ míní Klapka, pro kterého nepůjde o první štaci za oceánem.

Klapka: Hokej je tam národní sport

V předloňské sezóně totiž oblékal dres juniorského týmu Tri-City Storm, který působí v United States Hockey League. Za celek z Nebrasky nastoupil celkem k 58 utkáním, ve kterých zaznamenal 27 kanadských bodů. V kanadském Calgary jej však čeká rozdílná atmosféra. „Hokej je tam národní sport a milují to. Když jsem teď viděl, jak tam během play-off fanoušci stojí v davech před arenou, ujistilo mě to, že to je dobrá destinace pro hokej,“ doplnil víc enež dva metry vysoký forvard.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Souboj mezi legendárními letouny F-16 a MiG-29 by byl těsný. Nakonec by ho ale rozhodla technologie
Události247.cz
Události247.cz
Na konci června skončí platnost starších bankovek, následně bude možná výměna
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Některé alternativní zdroje energie vás připraví o slova. Jsou mezi nimi řasy, odpadky i městská infrastruktura