Čeští třicátníci a jejich budoucnost v zámořské NHL

i Zdroj fotografie: buffalonews.com
                   

Zámořská NHL se stejně jako většina sportovních soutěží na světě kvůli pandemii nového koronaviru zastavila a nikdo v současné době neví, zda-li se ozubená kolečka do konce sezóny rozběhnou. To může být problém pro několik českých hokejistů, kterým brzy končí smlouva a proto by potřebovali co nejčastěji nastupovat, aby přesvědčili chlebodárce o svých kvalitách. Ti mladší se nejspíš kýženého prodloužení dočkají za všech okolností, protože jejich smlouvy nejsou z hlediska financí pro klubové kasy velkou zátěží. Co ovšem s těmi staršími, kterým už třicítka dávno zazvonila na vrátka? To si rozebereme v následujících řádcích.

Roman Polák – Dallas Stars

Čtyřiatřicetiletý Roman Polák  v zámoří patří k českým hokejovým stálicím. Urostlý obránce vynikající tvrdým stylem hry má za sebou angažmá v týmech jako St. Louis Blues, Toronto Maple Leafs, San Jose Sharks a naposledy také Dallas Stars, který by o jeho služby stál i nadále. Věk ale bohužel nezastavíš a rodák z Ostravy už začíná pomýšlet na konec kariéry. Ještě předtím by se ale rád vrátil do rodné země, kde o jeho služby usiluje hned několik extraligových klubů. První v řadě samozřejmě stojí mateřské Vítkovice Steel, dále se pak v zákulisí hovoří také o zájmu úřadujícího mistra z Třince.

Martin Hanzal – Dallas Stars

Blízko k návratu do České republiky má kromě Romana Poláka také třiatřicetiletý útočník Martin Hanzal, jenž má nejlepší hokejové roky už definitivně za sebou. Pryč jsou ty časy, kdy během jedné sezóny odehrál většinu soutěžních zápasů. Za tým Dallas Stars nastupoval po dobu dvou let jen velmi sporadicky a letos kvůli zranění dokonce nehrál ani jednou. Bylo by s podivem, kdyby s ním vedení klubu přes to všechno ještě prodloužilo smlouvu a protože se ani žádný další zájemce nehlásí, návrat do rodné země se zdá jako vcelku logické řešení. Hlasitě se hovoří také o úplném konci kariéry.

Vladimír Sobotka – Buffalo Sabres

Odchovanec hokejové Slavie už další ročník v nejlepší hokejové lize světa nejspíš také nepřidá. Dvaatřicetiletý Vladimír Sobotka letos naskočil jen do šestnácti zápasů, což je vzhledem k výši jeho měsíční mzdy opravdu málo. Vedení Buffala Sabres by se muselo zbláznit, aby na prodloužení smlouvy přistoupilo.

iZdroj fotografie: buffalohockeybeat.com
Zdroj fotografie: buffalohockeybeat.com

Někdejší hráč Bostonu Bruins, St. Louis Blues či Avangardu Omsk ještě rozhodně nepatří do starého železa a pokud by o něj v NHL nebyl zájem, pravděpodobně by se zkusil domluvit v některé z prestižních evropských soutěží. Na návrat do Čech je totiž ještě poměrně brzy. Jako rozumné řešení se jeví například Kontinentální hokejová liga, s níž už má jisté zkušenosti a kam v posledních letech proudí hokejisté, jejichž služeb už v zámoří není potřeba.

Michael Frolík – Calgary Flames

Dvaatřicetiletý odchovanec hokejového Kladna nenavázal na své výkony z loňského světového šampionátu, kde společně s Jakubem Voráčkem sbíral body jako na běžícím pásů. V barvách Calgary Flames byl střelecky téměř impotentní a proto se v průběhu sezóny stěhoval do Buffala. Tam ovšem dopadl ještě o něco hůř, takže stejně jako v případě Vladimíra Sobotky s prodloužením smlouvy nepočítá. Z našeho seznamu má Michael Frolík každopádně největší šanci na další angažmá, protože v letech minulých si počínal opravdu znamenitě a výkyv v podobě jednoho ročníku se dá odpustit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články