Čeští hokejisté v drese Bostonu v noci zářili! Pastrňák má gól a asistenci, Krejčí si připisuje tři asistence

Čeští hokejisté byli po vítězném zápasu Bostonu nad Buffalem vyhlášeni první a druhou hvězdou zápasu! Létaly góly i profesionální asistence.

Český hokejista David Pastrňák se při výhře svého týmu na ledě Buffala blýskl krásným gólem a asistencí, a pomohl Bostonu k vítězství proti Buffalu 4:1. Za svůj výkon na ledě byl zaslouženě vyhlášen první hvězdou zápasu. Druhou hvězdou se stal David Krejčí, kterému se podařilo nasbírat v tomto zápase hned tři asistence. Navíc u první asistence zaznamenal svůj už 700. bod v zámořské NHL. Z dalších čechů se trefil také Jakub Voráček, který tak přispěl svému týmu k vítězství nad New York Islanders 4:3. Nečas a Kubalík mají asistenci.

David Krejčí a David Pastrňák se poprvé společně zapsali do dění zápasu v polovině jeho průběhu, když se spolupodíleli na gólu z přesilovky Jakea DeBruska na 2:1, který se nakonec ukázal jako rozhodující. Pastrňák s Krejčím si vyměňovali kotouč u modré čáry, odkud Pastrňák vystřelil a clonící DeBrusk po odrazu kotouče od gólmana bezpečně dostal puk za brankovou čáru. David Krejčí ještě stihl ve druhé třetině přihrát na gól Craigu Smithovi.

iZdroj fotografie:Depositphotos

Nejlepší střelec loňské sezony David Pastrňák si však to nejlepší nechal až na poslední dvacetiminutovku. Při Bostonské přesilovce pět na tři po Krejčího nahrávce vypálil jeho oblíbeným způsobem z první z levého kruhu pro vhazování a přesnou trefou skóroval. České duo Pastrňáka a Krejčího pokazilo premiéru trenéru Donu Granatovi na střídačce Buffala. Jeho tým prohrál už potřinácté v řadě. Český brankář Daniel Vladař, který před dvěma dny debutoval v NHL, tentokrát zůstal sedět na střídačce Bostonu.

Český útočník týmu Bruins, David Krejčí má tak aktuálně na kontě 702 bodů za 208 gólů a 494 přihrávek v 935 utkáních, které odehrál. Čtyřiatřicetiletý útočník působí celou svou kariéru v NHL za Boston Bruins a je osmým hráčem klubové historie, který v dresu Bruins nasbíral sedm set bodů, což není zrovna nejmenší číslo.

Voráčkova Philadelphia se oklepala z debaklu 0:9, který obdržela v posledním zápase o den dříve na ledě New Yorku Rangers. V Madison Square Garden dostala sedm branek v druhé třetině, ale proti Islanders jim tato třetina naopak vyšla a dali v ní úvodní tři góly zápasu. Prosadil se také český hráč Jakub Voráček, který dal gól na 3:0, když v přečíslení tři na dva vystřelil po přihrávce Kevina Hayese bez přípravy z pravého kruhu pro vhazování. Islanders se podařilo ve třetí části vyrovnat skóre, ale svým druhým gólem rozhodl Oscar Lindholm.