Čeští hokejisté, kteří mají o budoucnost v zámoří postaráno

i Foto: Autor: Oleg Bkhambri (Voltmetro) – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64868140
                   

Počty českých hokejistů v zámořské NHL se v posledních letech výrazně ztenčily a někteří hokejisté navíc doteď nemají jasno, jestli s nimi kluby prodlouží smlouvu. Kupříkladu budoucnost třiatřicetiletého obránce Romana Poláka, který poslední dva roky působí v barvách Dallas Stars, je pro další ročníky značně nejistá. Rodák z Ostravy tak může jen čekat a tiše závidět tuzemským hráčům, které si jejich kluby pojistily s výrazným předstihem. O koho konkrétně se jedná? To se dozvíte v následujících řádcích.

Martin Frk

Šestadvacetiletý útočník měl jednou nohou nakročeno do Kontinentální hokejové ligy, nicméně skvělé výkony v posledních měsících mu zajistily další šanci zabojovat o základní sestavu Los Angeles Kings. Rodák z Budíkova na sebe upozornil během AHL All Stars Game 2020, kdy na branku vyslal nejtvrdší střelu v historii světa, která dosahovala rychlosti 175,7 km/h. Tímto počinem překonal dosavadního rekordmana Zdena Cháru, jehož rána z roku 2012 byla o 0,6 km/h pomalejší.

Bezprostředně poté dostal český kanonýr šanci v barvách hlavního týmu, naskočil do třinácti zápasů a hned pětkrát rozvlnil soupeřovu síť. Díky tomu si vykouzlil novou smlouvu na dva roky a jistotou platu ve výši 1,45 milionu dolarů. Výrazně si tak polepšil i po finanční stránce.

Pavel Francouz

Ani odchovanec plzeňského hokeje neměl cestu do základní sestavy svého zámořského klubu jednoduchou. Ve službách Colorada Avalanche působí už druhým rokem a přestože svými výkony udivoval po celou dobu trvání kontraktu, pořádnou šanci v hlavním týmu dostal až po zranění německé jedničky Grubauera.

Devětadvacetiletý Pavel Francouz se příležitost zhostil na výbornou a z hlediska individuálních statistik patří k nejlepším brankářům celé soutěže. Zámořská média dokonce spekulují, že svého konkurenta do branky už nepustí. Vedení klubu si jej proto pojistilo prodloužením smlouvy na dva roky a částkou okolo čtyř milionů dolarů.

Radim Šimek

Sedmadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi o svou šanci na výsluní bojuje teprve třetím rokem. Někdejší opora defenzivních řad Liberce či Benátek nad Jizerou si loni připsala 41 startů v NHL, které korunovala devíti kanadskými body. Radim Šimek si v barvách San Jose Sharks vysloužil poměrně silnou pozici, třetinu zápasů v této sezóně však vynechal kvůli zdravotním problémům.

Ty se mu nakonec podařilo překonat a vedení klubu na to zareagovalo prodloužením hráčské smlouvy o další dva roky. Díky ní si hokejista přijde na osm milionů dolarů a dál se navíc může potkávat s Tomášem Hertlem, který jej však na listině zdravotně nezpůsobilých nedávno vystřídal a na ledě se už do konce sezóny neobjeví.

Foto: Autor: Oleg Bkhambri (Voltmetro) – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64868140

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bezmozek se rozjel na červenou, dodávku na videu surově odhodil na semafor. Tihle lidé by už nikdy neměli řídit
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bulharsko hned na začátku války Ukrajinu zachránilo, dodalo jí až 100 % potřebné munice. A také dnes tvoří až 1/3 dodávek
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti