Český rodák válel v AHL, stal se mistrem soutěže

                   

Ačkoli již počty českých odchovanců v zámoří nejsou tak rozsáhlé jako v minulosti, stále zde můžeme narazit na několik šikovných mladíků, kteří se sveřepě bijí o svou šanci na výsluní světového hokeje. Jedním z nich je také útočník Martin Nečas, který sice strávil většinu tohoto ročníku na farmě, nicméně právě tam se mu povedl opravdu husarský kousek hodný obdivu. Se svým týmem Charlotte Checkers vystoupal až na vrchol AHL a výrazně si tak řekl o pozornost vyšších pater, tedy celků hrajících NHL. Jakými statistikami se Nečas může pyšnit a koho vlastně ve finálovém souboji udolal?

Finále AHL žádné velké napětí nepřineslo

Do závěrečných bojů play-off se kromě Charlotte Checkers probilo také Chicago Wolves, které hodlalo rozjetý tým svých protivníků co nejvíce potrápit. To se jim ale nakonec tak úplně nepodařilo, jelikož sérii prohráli celkem jednoznačně 4:1 na zápasy. V posledním pátém utkání o definitivní výhře Checkers rozhodl stav 5:3 na výsledkové tabuli.

Finálová série byla pro českého fanouška specifická v tom, že nabídla na každé straně po jednom tuzemském rodákovi. Na straně vítězů téměř po celou sezónu válčil centr Martin Nečas, na straně poražených se zase předvedl šestadvacetiletý pravý křídelník Tomáš Hyka. Druhý jmenovaný v posledním duelu uzmul jednu dokonce i jednu gólovou asistenci, což mu ale bohužel stejně nebylo nic platné.

Martin Nečas se opravdu předvedl

Pro dvacetiletého Martina Nečase není triumf v rámci AHL jediným získaným titulem v posledních letech. Na kontě má již dva extraligové skalpy z dob svého působení v brněnské Kometě, odkud odešel za oceán začátkem uplynulého ročníku. Rodák ze Žďáru nad Sázavou je možnou budoucí tváří Caroliny Hurricanes, která mu letos dala šanci nakouknout mezi elitu na celých sedm zápasů (o rok předtím se do A-týmu podíval pouze jednou), v nichž hokejista posbíral po jedné brance i asistenci. V AHL na sebe strhl pozornost 52 body za 16 gólů a 36 asistencí z 64 zápasů základní části, díky čemuž se stal nejproduktivnějším Čechem soutěže.

Ani v play-off se v záplavě spoluhráčů rozhodně neztratil, třinácti body se výrazně podílel na úspěšném mistrovském tažení svého celku. Ve finále proti rezervě Chicaga nebodoval pouze v posledním utkání, jinak si do statistik pokaždé připsal body. V play-off jej z Čechů v rámci kanadského bodování porazil pouze už zmíněný Tomáš Hyka.

Podaří se Nečasovi najít cestu do NHL?

Pro následující ročník NHL se stavy českých hokejistů v zámoří opět ztenčily. Právě proto by jistě každý z nás uvítal, aby vzniklé trhliny částečně vyplnil právě Martin Nečas, který má ve svém útlém věku rozhodně co nabídnout. První ostré starty má navíc už za sebou, takže moc dobře ví, do čeho by případně šel. Navíc by byla škoda nechat takový talent vyčpět v nižší soutěži, protože železo se má kout, dokud je žhavé. Dokáže Nečas přesvědčit vedení Caroliny, že si zaslouží od nového ročníku nastupovat po boku dalšího Čecha Petra Mrázka?

Foto: canescountry.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články