Český hokejový reprezentant si splnil sen. Do NHL mu pomohl i brzdicí padák

Makal na sobě jako nikdy dřív. A vyplatilo se. Český hokejový reprezentant si v NHL splnil sen. Už od dětství pro něj dělal úplně všechno. Například trénoval s padákem.

i Zdroj fotografie: Buffalo Sabres

Je to borec. Jiří Kulich vsítil svůj první gól v nejslavnější lize světa. Trefa českého útočníka ale body nepřinesla. Jeho Buffalo padlo na ledě Columbusu 4:6. Dvacetiletý talent se prosadil ve 38. minutě, kdy snižoval na 2:3. Rodák z Kadaně parádně tečoval střelu Dylana Cozense od modré čáry. „Prvním gólem v NHL jsem si splnil sen, ale další prohra je hořká,“ uvedl pro zámořská média.

Kulich a jeho první gól

„Hlavně v první třetině se nám vůbec nedařilo. Ztráceli jsme většinu puků a rychle prohrávali 0:2. Pak jsme naši hru zlepšili, ale už bylo pozdě,“ litoval Kulich, jehož Buffalo prohrálo pátý z šesti zápasů. V tabulace je na tom bídně. Se třemi body se potácí na 14. místě Východní konference. Sabres odstartovali ročník dvěma prohrami v Praze. A ve špatném trendu pokračují.

Smutný konec velkého hokejového talentu. Kapitán reprezentace po bouračce nadýchal

V bitvě proti Columbusu Kulich na ledě příliš prostoru nedostal. Ve druhé formaci odbruslil na ledě 14 minut a 45 sekund. Přesto skóroval. Cozens nejdříve skvěle vyhrál buly a vyměnil si puk s Jokiharjem. „Já si našel prostor před bránou. Jen jsem natáhl hokejku po puku, snadný gól,“ popsal pro zámořská novináře hráč, který extraligu ochutnal už v šestnácti letech v Karlových Varech.

Táta byl kulturista

Kulich už od juniorských let vyniká perfektní střelou. Svými góly zajistil české reprezentaci dvě medaile na mistrovství světa hráčů do dvaceti let (v roce 2023 stříbro, 2024 bronz). V NHL ale dlouho vycházel na prázdno. Nemohl se do ní prosadit. I proto se před sezonou zaměřil i na další herní dovednosti. Piloval obrannou fázi či pohyb bez puku. A to se vyplatilo. Trenér ho konečně začal využívat.

Kapitán mistrů světa vydělává podnikáním víc než hokejem. Protočil už miliardy

Na jeho premiérovou branku se doma v Česku díval i jeho táta, bývalý úspěšný kulturista. Možná i proto má Kulich takovou ránu. „To má po mě. Ale o hlavu mě přerostl. Za covidu všichni jeho kamarádi přišli z tréninku a sedli k počítači. On si naopak někde na internetu koupil brzdicí padák a běhal s ním po osadě. Zlepšoval si kondici,“ prozradil před lety pro iDnes jeho otec Jaroslav. Jeho syn začíná ukazovat svaly v NHL.

Na SportechŽivě jsme také psali o českém hokejistovi, který se po problémech vrátil do Washingtonu.