České týmy znají své první soupeře v hokejové Lize mistrů

                   

Už to není jenom fotbalová Liga mistrů, která se těší velkého zájmu a pozornosti. Je to i ta hokejová, které se účastní i několik našich tuzemských klubů. Ty mají již jasno v tom, na které první soupeře narazí.

Když se řekne Liga mistrů, každý si pochopitelně představí fotbal. Ta má nejenom velkou tradici, ale má také celkem velkou prestiž. Kromě té fotbalové ale existuje i hokejová Liga mistrů, jejíž popularita postupně jde nahoru. Té se účastní i několik našich extraligových týmů. V loňském roce se velmi dobře dařilo Hradci Králové. Letošní týmy doufají, že se jim povede na úspěch Hradce navázat. A s kým se utkají?

iZdroj fotografie: habseyesontheprize.com

Proti komu extraligové kluby nastoupí?

Podívejme se na první soupeře našich týmů, které je v Lize mistrů čekají. Hokejisté Liberce se v prvním kole utkají s polským klubem GKS Tychy. Dalším naším zástupcem v Lize mistrů bude Třinec, který v prvním kole narazí na běloruský klub Junosť Minsk. Třetí zástupce v této klubové lize je Sparta, která bude soupeřit s klubem s Finska, kterým je Lukko Rauma.

Toto rozlosování bylo provedeno v Zugu a dodejme k němu, že zatímco Liberec a Třinec byly v prvním koši, Sparta patřila do koše druhého. Následně byl sestaven postupový pavouk, skrz kterého se dva týmy dostanou až do samotného finále.

Podle jiných pravidel

Připomeňme také, že letošní hokejová Liga mistrů bude oproti jiným ročníkům přece jenom trochu jiná. A to v tom směru, že vše začne už samotnou vyzařovací částí. Důvodem je pandemie koronaviru, na kterou organizátoři zareagovali právě těmito úpravami v pravidlech. Vše by mělo odstartovat 6. října. Konec Ligy mistrů je naplánován na 9. února 2021, což je datum, kdy by se měl odehrát finálový souboj a bude jasno o tom nejlepším.

iZdroj fotografie: xsport.ua

Jelikož týmy naskočí hned do vyřazovacích bojů, bude Liga mistrů napínavá od prvního zápasu. Pokud postoupí Liberec, bude na něho čekat lepší z klání mezi finským Kärpätem Oulu a dánským Aalborgem. Sparta by měla v případě postupu narazit na EHC Mnichov, nebo Ilves Tampere a v případě Třince tento klub narazí na Salcburk, či Tapparu Tampere. Toto vše samozřejmě za předpokladu, že se našim extraligovým klubům zadaří a postoupí dále.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund