České hokejové talenty, které mají potenciál uspět v NHL

Zdroj fotografie: primetimesportstalk.com

Dočká se český hokej nového Jaromíra Jágra, který náš národní tým znovu vytáhne na vrchol? Skeptici tvrdí, že sport v České republice, hokej nevyjímaje, dlouhodobě upadá a žádných velkých úspěchů se v následujících letech nedočkáme.

Nepatříte-li mezi tyto negativisty, vězte, že i na našich zimních stadionech stále ještě vyrůstají talenti, kteří se mohou v NHL prosadit stejně jako třeba Pastrňák, Voráček, nebo i legendární Jágr. Ale jen talent nestačí, vrcholový sport je dnes hlavně otázkou odhodlání, profesionality a dřiny.

Jan Myšák

Čerstvě osmnáctiletý centr nastupoval v dresu rodného Litvínova v české extralize už od šestnácti a za své výkony se nemusel stydět. Ukázal se také na letošním mistrovství světa dvacítek, které proběhlo ještě před koronavirovou pandemií. Na mistrovství s českým nároďákem vybojoval sedmé místo, ale hlavně si řekl o přestup za oceán. V současnosti působí v Kanadě, kde obléká dres Hamilton Bulldogs a netrpělivě očekává příští draft NHL.

Zdroj fotografie: nhl.com

Jakub Lauko

Krátce po svých osmnáctinách byl Bostonem Bruins draftován útočník Jakub Lauko, který by se rád konečně probojoval do prvního týmu. Zatím sbírá zkušenosti na medvědí farmě Providence Bruins. Také Lauko poprvé ochutnal extraligu v šestnácti letech, kdy v dresu Chomutova zasáhl do zápasu s pražskou Spartou. Od šestnácti byl Lauko pravidelným členem juniorské reprezentace, s níž se zúčastnil mistrovství světa i Memoriálu Ivana Hlinky.

Zdroj fotografie: hamiltonbulldogs.com

Jan Bednář

Sedmnáctiletý karlovarský brankář by měl být podle očekávání letos draftován do NHL. Zatím má za sebou dvě sezony v extralize, hostování v prvoligovém Sokolově a účast na mistrovství světa dvacítek. Na brankáře je Bednář nebývale vysoký, měří téměř dva metry, je však také dostatečně obratný a má skvělé reflexy.

Na náš dnešní seznam se nedostali tito hokejisté, kteří by také letos měli být draftováni:

  • Michael Krutil
  • Jaromír Pytlík
  • Karel Klikorka