České hokejistky přejely soupeřky v základní skupině

Foto: hokej.cz

Zatímco celý svět s napětím očekává start hokejového mistrovství světa mužů, dívčí reprezentační celky proti sobě již nějaký čas válčí. Ačkoli u nás není ženský hokej příliš sledovaný (to si bohužel musíme přiznat), nyní si přeci jen zaslouží jistou dávku pozornosti. Tuzemským bojovnicím se totiž podařil skvělý dílčí úspěch, když dokázaly udolat soupeřky ve všech dosavadních zápasech a suverénně si tak dokráčely k prvnímu místu v rámci skupiny B!

Hladká cesta skupinou

Trenér Petr Novák může být na své svěřenkyně právem hrdý. Na rozjezd si poradily s Francií 3:1 a poté ubojovaly i cenné vítězství proti nebezpečným Švédkám s konečným výsledkem 5:3. Jako třetí získaly skalp Japonska, když duel za stavu 3:1 dovedly do zdárného konce. Skvělá bilance z prvních tří zápasů zajistila českým hokejistkám jistý postup ze „skupiny horších“ do čtvrtfinále. Poslední měření sil proti favorizovaným Němkám mělo rozhodnout o tom, z jaké pozice do vyřazovacích bojů nakonec půjdou. Podle propočtů jim stačil i jednobodový zisk.

Naše reprezentantky nakonec dokázaly vydřít i čtvrté vítězství ze čtyř pokusů, ačkoli byl průběh utkání dlouhou dobu naprosto nepředvídatelný. Do 34. minuty výsledkové tabule stále hlásila stav 0:0. V té chvíli se v přesilové hře prosadila česká kapitánka Alena Mills a dvě minuty poté přidala ještě pojistku v podobě druhé branky. Výsledek 2:0 nakonec vydržel až do konce, takže Češky postupují do další fáze z úžasného prvního místa ve skupině!

Předchozí šampionát jakoby se nestal

Prvenství českého národního týmu žen opravdu překvapilo. Po posledním mistrovství světa nebyly do našich hokejistek vkládány příliš velké naděje.  V roce 2017 skončily na posledním místě ve skupině. Soupeřky je zlikvidovaly rozdílem třídy a nebýt rozšíření turnaje na deset účastníků, mezi elitou už by dnes nefigurovaly. Když si ovšem prohlédneme aktuální výsledky, tak díky Bohu za to.

Češky čeká Finsko, Švédky senzačně končí

Tým Petra Nováka se jako první utká s Finskem, které v posledním zápase skupiny nezvládlo držet krok s dalším favoritem soutěže – Kanadou. Reprezentantky Švédska oproti tomu neuhájily své místo mezi elitou a spolu s Francií naprosto propadly. Ženy ze severu přitom vystoupily zatím na všech dosavadních 19 šampionátech, ve kterých dvakrát vybojovaly bronz. Zúčastnily se také šetři olympijských her, z nichž si odvezly bronz a jednou také stříbro.

Foto: hokej.cz