Češi si v KHL z hlediska výše odměn nevedou vůbec špatně

Zdroj fotografie: russianmachineneverbreaks.com

Zatímco počty českých hokejistů v zámoří se rok od roku výrazně ztenčují, Kontinentální hokejová liga si na jejich nedostatek rozhodně nemůže stěžovat. S trochou nadsázky se dá dokonce říci, že ten, kdo se neprosadí v NHL mezi světovou elitou, nalezne uplatnění právě v euroasijské sekci. Do spárů bohatých ruských klubů vábí nejenom stále se zvyšující úroveň celé soutěže, ale také štědré odměny za vykonanou práci. Jak navíc uvedl ruský internetový magazín championat.com, hned dva naši rodáci si z hlediska odměn vedou více než obstojně.

Dmitrij Jaškin kraluje cizincům, na ruského konkurenta však zatím nemá

Sedmadvacetiletý rodák z ruského Omsku s rodinou od útlého dětství pobývá v České republice a proto když se rozhodoval, jakou zemi reprezentovat, právě tuzemské barvy pro něj byly zcela jasnou volbou. Šikovný útočník s hokejem začínal koketovat ve Vsetíně, odkud se později přesunul k pražské Slavii. Od roku 2012 pak pravidelně nastupoval v zámoří, kde se dohodl na smlouvě s klubem St. Louis Blues. Za něj dohromady odehrál šest sezón a po krátké anabázi ve službách Washingtonu Capitals se přesunul do Kontinentální hokejové ligy, na kterou se velmi rychle adaptoval.

Během své první sezóny za Dynamo Moskva se zaskvěl opravdu štědrým bodovým příspěvkem a kvalitními výkony, které mu dokonce vynesly titul nejužitečnějšího hráče základní části. Opět si proto vysloužil pozornost ze zámoří, nabídky nicméně odmítl vyslyšet a zůstal věrný Rusku. Tam si díky lukrativní smlouvě přijde na ohromných 33 milionů korun. Prvenství v rámci celé soutěže ovšem drží jeho týmový spoluhráč. Třiatřicetiletý Vadim Šipačov  si vydělá ještě o devět milionů více.

Mezi brankáři dominuje zkušený Jakub Kovář

Zdroj fotografie: conwaysrussianhockey.wordpress.com

Brány zámořské NHL se mu nikdy neotevřely, ani tak si ovšem na nedostatek kariérních úspěchů nemůže stěžovat. Má za sebou totiž několik skvělých štací na klubové i reprezentační scéně, které mu ze statistik už nikdo nevymaže. Jednatřicetiletý Jakub Kovář hájí třetím rokem svatyni klubu Avtomobilist Jakatěrinburg, kam se po roční odmlce s velkým nadšením vrátil, a odcházet se ještě rozhodně nechystá. Z hlediska financí by změna prostředí navíc nedávala smysl.

Rodák z Písku si totiž v tomto směru stojí nejlépe za všech brankářů, kteří aktuálně v Kontinentální hokejové lize figurují. Velice výhodná smlouva mu zaručuje roční mzdu ve výši 31,4 milionů korun. V „bratrovražedném“ souboji tak hravě překoná mladšího Jana, jenž poslední měsíce strávil ve švýcarském Zugu a zatím ještě stále neví, kudy jeho další sportovní kroky povedou.