Češi naprosto ovládli Utkání hvězd NHL

Foto: bostonglobe.com

Přestože se počty českých hokejistů v zámoří rok od rok ztenčují, stále ještě patříme mezi země, s nimiž se prostě musí počítat. To ostatně ukázala víkendová Utkání hvězd NHL, v nichž se představil David Pastrňák, Tomáš Hertl a David Rittich. Prvně zmíněný vyhrál kanadské bodování této prestižní akce a stal se zcela po právu nejužitečnějším hokejistou. Hertl pak jasně dominoval mezi střelci. No a David Rittich? Ten v rozhodujícím duelu skvěle zachytal, za svá záda pustil jen malé procento střeleckých pokusů soupeřů. Vážně je to s úrovní hokejové školy na našem území tak špatné, jak se někteří snaží tvrdit?

Pastrňák potvrdil formu ze základní fáze NHL

Rodák z Havířova letos bezpochyby zažívá nejlepší sezónu v kariéře. V rámci kanadského bodování se stabilně drží v první pětici, z hlediska střelců pak jednoznačně nemá konkurenci. Skvělou fazónu potvrdil i během víkendových utkání hvězd NHL.

V prvním utkání a navíc s kapitánským „céčkem“ na hrudi pomohl výběru nejlepších hokejistů Atlantické divize třemi brankami, ve finálovém boji proti divizi Pacifické z hlediska sbírání bodů taktéž nelenil a díky tomu byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem této tradiční akce. Vybrali si jej sami fanoušci s velkým náskokem před Leonem Draisaitlem či Matthewem Tkachukem.

Sám Pastrňák údajně nečekal, že by se neužitečnějším hráčem stal někdo z poraženého týmu. Samozřejmě si ovšem důvěry veřejnosti nesmírně váží, což potvrdil slovy:

„Čekal jsem, že vyhrát by měl spíš někdo z vítězného týmu. Chci pogratulovat soupeři, zápas jsem si vážně užil. Hlasů od fanoušků si samozřejmě moc vážím. Utkání hvězd se z pohledu národní hrdosti opravdu vydařila. Je skvělé se tu potkat s dalšími Čechy, pro naši zemi je to super. Snad bude Čechů jen přibývat. Zase tolik nás v NHL není, takže si všichni fandíme a jsme kamarádi.“

Podle trenéra Bostonu Bruins Bruce Cassidyho to možná nebylo naposledy, co lidé viděli Davida Pastrňáka v roli kapitána. Hokejistovi výkony vtipně komentoval před novináři:

„To, co David předvedl během této akce, jsem od něj neviděl snad celý rok. Asi mu budu muset v Bostonu přidělit céčko. Jen mu přeji hodně štěstí, až ho bude brát Zdeno Chárovi.“

Tomáš Hertls byl dalším horkým kandidátem na titul nejužitečnějšího hokejisty

Ačkoli cenu pro nejužitečnějšího hokejistu Utkání hvězd NHL obdržel David Pastrňák, na paty mu šlapal i další český krajánek – Tomáš Hertl. Ten se zaskvěl dohromady pěti brankami, z toho jednu vítěznou v samotném finále mezi Atlantickou a Pacifickou divizí.  Bohužel se nakonec nedostal ani do nejlepší pětice. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na brankáře Davida Ritticha, jenž se o pozvánce na Utkání hvězd NHL dozvěděl na poslední chvíli a musel se proto narychlo vrátit z dovolené.

Foto: bostonglobe.com