Češi na hraně! Kdo další by mohl opustit NHL?

i Foto: nhl.cz
                   

Letos se počet českých hokejistů v NHL rapidním způsobem zredukoval. Zdá se ale, že konečná čísla odchodů našich rodáků z nejlepší hokejové soutěže světa ještě zdaleka nemusejí býti u konce. Na dalšími třemi hráči se momentálně snášejí hustá mračna, jelikož jim brzy vyprší smlouvy a není jisté, jestli o jejich služby někdo další vůbec projeví zájem. O koho se jedná a kam by mohl každý z nich zamířit posléze?

Michal Neuvirth

O současné situaci Michala Neuvirtha jsme vás již informovali v jednom z předchozích článků, nicméně do našeho seznamu jej také musíme zařadit. Jeho budoucnost totiž zatím stále nebyla vyřešena a ačkoli u Flyers definitivně skončil, pořád naivně čeká, že se mu přeci jen otevřou dveře do nějakého dalšího slavného celku.

Pokud ne, může počítat s variantou „B“, kterou pro něj představuje pražská Sparta. Ta si momentálně klade za úkol přivést kvalitního gólmana číslo jedna do revitalizovaného kádru, což by právě jednatřicetiletý Neuvirth splňoval. Sám strážce svatyně by se prý přesunu do rudého dresu nebránil, Sparta je pro něj srdcovou záležitostí. Vedení holešovického klubu se ovšem bude muset vypořádat s brankářovým talentem se zranit, který mu letos možná nadobro zavřel bránu vedoucí mezi světovou hokejovou elitu. Škoda…

Dmitrij Jaškin

Washington Capitals by od příštího ročníku mohl mít ve svých řadách nejpočetnější kolonii Čechů ze všech klubů NHL. Jakub Vrána s vedením nedávno prodloužil smlouvu, Capitals navíc výměnou získali také zkušeného zadáka Radka Gudase z Philadelphie Flyers. Michal Kempný se stal také důležitým článkem kádru, v němž vládne slavná ruská megastar Alexandr Ovečkin.

Horší to je ovšem s Dmitrijem Jaškinem. Ten v uplynulé sezóně nastoupil pouze do šestatřiceti zápasů, z nichž odešel s bodovým ziskem v podobě dvou branek a šesti asistencí. Pro Capitals, kteří stejně jako každý rok pokukují po finále Stanley Cupu, to možná není dost. Smlouva s klubem mu navíc končí, další nabídku zatím nedostal. To platí i pro ostatní celky NHL. Jaškin se zrovna nepředvedl ani v reprezentaci na slovenském šampionátu, takže by bylo překvapením, kdyby o něj ještě někdo v zámoří projevil zájem. Jako schůdná varianta se jeví přesun hokejisty do KHL.

Martin Frk

Že si Martina Frka jako účastníka nejvyšší zámořské soutěže vůbec nepamatujete? Není se čemu divit. Útočník totiž zasáhl jen do třiceti zápasů, ve kterých posbíral chabých šest bodů. To jsou statistiky, kterými by si jen stěží řekl o pozornost médií. Pětadvacetiletý rodák z Pelhřimova nemá v Detroitu Red Wings budoucnost, rovnou byl zařazený mezi volné hráče. Tam si jej ovšem dodnes nikdo nevybral a nezdá se, že by v časech následujících měla přijít nějaká výrazná změna. Frk se tedy na 99 % vrátí zpátky do Evropy, kde by mu mohla slušet například některá ze severských hokejových lig. Ani v KHL by se totiž nemusel naplno prosadit…

Foto: nhl.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články