Čechmánek znovu u soudu, kvůli podvodu

                   

Roman Čechmánek je smutným příkladem toho, že vynikající sportovec nemusí být úspěšný i v jiných oblastech života. Od ukončení jeho kariéry hokejového brankáře uplynulo již mnoho let. Za tu dobu stihl své vydělané milióny proměnit v pořádnou porci dluhů, které navíc doprovází jeden „průser“ za druhým. V posledních dnech musel znovu stanout před soudem kvůli údajnému podvodu.

Kauza Čechmánek pokračuje

Bývalý hokejista byl loňského června zproštěn obvinění z podvodu v letech 2011 až 2014, kdy si prý půjčoval peníze a objednával práci, ačkoli dopředu věděl, že tyto závazky nebude schopen platit. Výše škod se podle dostupných spisů za ty roky vyšplhala na neuvěřitelných 15 miliónů! Během prvního procesu mu ovšem žádný úmysl prokázán nebyl. Nyní je ale všechno jinak a Vrchní soud v Olomouci na neveřejném zasedání rozhodl zprošťující rozsudek zrušit. Mluvčí vrchního soudu uvedl, že k rozhodnutí dospěli na základě nového znaleckého posudku.

Jaký trest nyní Čechmánkovi reálně hrozí?

Pokud bude Čechmánkovi podvod prokázán, hrozí mu odnětí svobody na pět až deset let. Sám obžalovaný ovšem jakýkoli podvodný úmysl dlouhodobě odmítá a aktuálně se k celé situaci zatím nevyjádřil, protože prý dosud nebyl s rozhodnutím seznámen. O dalším pokračováním této ostře sledované kauzy vás budeme informovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články