Buffalo Sabres vyzdvihuje talent Michaela Frolíka, své nové posily

Foto: flamesnation.ca

Český hokejový útočník Michael Frolík bezprostředně po skončení roku 2019 přestoupil z Calgary Flames do kádru Buffala Sabres. Americký klub se tak stane pátým zámořským působištěm šikovného rodáka z Kladna, který zazářil na dosud posledním mistrovství světa ve formaci s Jakubem Voráčkem. Vedení klubu zároveň věří, že se z Frolíka stane lídr útočných formací, který pozvedne mentalitu svých spoluhráčů. Vyplní se úvodní prognózy?

Buffalo se podřídilo přesunu Michaela Frolíka

Vedení Calgary Flames se rozhodlo zbavit svého dvorního útočníka Michaela Frolíka z velmi rozumných důvodů. Buffalo Sabres jim totiž přenechalo pozici ve čtvrtém kole letošního draftu. Sabres zároveň poslali obránce Marca Scandellu do Montrealu Canadiens, aby si uvolnili prostor pod platovým stropem na angažování českého hráče. Proč se tak rozhodli? Na otázky novinářů během tiskové konference odpovídal generální ředitel Jason Botterill slovy:

„Chtěli jsme získat kvalitní posilu do útočných řad. Michael Frolík je velice platným hráčem při hře pět na pět. Má také vítěznou historii, disponuje zkušenostmi z play off a získal Stanleyův pohár. My jsme v posledních týdnech hráli při plném počtu hráčů na ledě docela dobře, ale musíme zlepšit naše speciální formace. Michael může pomoci naší hře v oslabení. Je to křídlo, které může hrát kdekoliv v naší sestavě, a jsme opravdu šťastní, že jsme ho získali. Doufáme, že se mu u nás dobře povede.“

Michael Frolík a jeho rozsáhlá historie v NHL

Dnes už jednatřicetiletý Michael Frolík přicházel do zámoří v roce 2008, kdy dostal příležitost v barvách Floridy Panthers. Tam ostatně vydržel po další tři sezóny. Následně se přes Chicago Blackhawks, kde získal Stanleyův pohár, přesunul do kádru Winnipegu Jets, posledních pět let strávil jako důležitý stavební článek Calgary Flames. V NHL dohromady nasbíral 380 kanadských bodů za 158 branek a 222 asistencí. V aktuálním ročníku si za 38 zápasů připsal zatím pouze deset bodů, což je vzhledem k jeho minulosti velmi malé číslo.

Foto: flamesnation.ca