Budoucnost Jardy Jágra: Víme, kdy ho znovu uvidíme na ledě

Legendární „68“ zpátky na ledě? A kdy? Před měsícem Jaromír Jágr oznámil, že se blíží jeho návrat na led. Zatím bylo čekání fanoušků marné.

i Zdroj fotografie: Rytíři Kladno
                   

V letošní sezoně zatím Jaromír Jágr neodehrál ani jeden zápas. Podle jeho vyjádření z první poloviny října se to mělo brzy změnit. Jenže uběhl měsíc a legendární „68“ se stále na ledě neobjevila. Znamená to, že jedenapadesátiletý útočník už další utkání nepřidá a ukončení kariéry je jen otázkou času? „Trénuje s námi a vypadá dobře. Myslím si, že bude ready a ještě nám pomůže,“ řekl v pořadu Bomby na ledu útočník Rytířů Radek Smoleňák.

Zhubnout 10 kilo

Poslední soutěžní zápas dosud odehrál Jaromír Jágr 21. dubna. Od té doby nejen kladenští fanoušci vyhlížejí, kdy se útočník vrátí na led. „Volal mi generální manažer, abych začal hubnout, že budu muset nastoupit,“ uvedl Jágr na Instagramu s tím, že potřebuje shodit 10 kilogramů. „Než začnu hrát za Kladno, tak to vypadá, že budu hrát za Slavii, abych se rozehrál. Možná si tam půjdu strčit nějakej zápas, pokud mě budou chtít. V mém věku už nikdy nevíš,“ dodal.

iZdroj fotografie: Pittsburgh Penguins

Nejednalo se ale jen o žert? Slavia nejprve nechtěla nic potvrdit. „My se k tomu vyjádříme odpoledne, kdy plánujeme vydat stanovisko za klub. Sám víc nevím, dozvěděl jsem se to až z toho videa,“ řekl podle Českého rozhlasu tiskový mluvčí Jakub Mezlík. Jenže žádné prohlášení nebylo a po měsíci je ticho po pěšině. Samozřejmě, Jaromír Jágr může nastoupit za Kladno hned po reprezentační přestávce. Mnohem pravděpodobnější je ale varianta, že se brzy dočkáme ohlášení ukončení kariéry.

Dres pod stropem

Jaromír Jágr je nejlepším Evropanem, který kdy působil v NHL. Více bodů nasbíral jen Wayne Gretzky. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu je zároveň členem Triple Gold Clubu, podílel se totiž i na triumfech na olympiádě (1998) a na mistrovství světa (2005 a 2010). Od roku 2018 nastupuje za Rytíře Kladno, zároveň je také majitelem klubu. V české extralize nastupuje i v 51 letech. V únoru 2024 Pittsburgh Penguins slavnostně vyřadí jeho dres s číslem 68.

Nastoupí Jaromír Jágr v budoucnu do utkání nebo jen ukončí kariéru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články