Posila pro Kometu. Do Brna se po šesti letech vrací známá tvář

V dresu brněnské Komety slavil před osmi lety extraligové stříbro, nyní se osmadvacetiletý útočník vrací na jih Moravy.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Velké změny zažívá brněnská Kometa. Krize jihomoravského celku, který má aktuálně nejhorší formu ze všech extraligových celků, vyústila až v odvolání trenéra Martina Pešouta. Toho na lavičce aktuálně devátého celku soutěže nahradil zkušený stratég Patrik Martinec spolu s Jaroslavem Modrým. Do Brna míří také posílení v podobě zkušeného útočníka, který v klubu již před šesti lety působil. Dres Komety oblékne osmadvacetiletý střelec Adam Raška.

Přemýšlel jsem o návratu domů, chtěl jsem se vrátit zpátky do extraligy. Domluvili jsme se zatím s panem Zábranským na měsíční zkoušce a pak uvidíme, jak to bude dál,“ uvedl na stránkách klubu ke svému návratu. Raška, který dříve působil ve Znojmě, Třebíči, Chomutově, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Porubě nebo Mladé Boleslavi naposledy oblékal dres anglického týmu Sheffield Steelers.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Přiletěl jsem v úterý odpoledne do polských Katovic, všechno proběhlo rychle. S aklimatizací nebyl problém, dobře to tady znám, takže jsem se hned zabydlel. Už mám za sebou první trénink a musím počkat, jak se dořeší papírové záležitosti. Věřím, že v nejbližších dnech bude hotovo,“ doplňuje s tím, že Kometu i na dálku sledoval. Cíl je podle něj jasný. „Je jasné, že klub patří na jiné příčky, než na kterých teď je. Věřím, že to společně dokážeme všichni co nejdřív zlomit a stoupat tabulkou vzhůru,“ zdůraznil.

Raška by se na ledě mohl objevit již zítra, kdy Kometa zamíří do Plzně. Brněnský celek se pokusí ukončit negativní sérii, z posledních deseti utkání totiž dokázali Jihomoravané vyválčit jen šest bodů. Pomoci by mohly zejména přesilové hry, v nich se totiž Kometa pyšní vysokou přesností 26,5%. V posledních čtyřech utkáních však svou přednost využila jen jednou.

Dokáže se Kometa s Raškou zvednout?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články