Brněnská Kometa bude díky novým posilám opět velice nebezpečná

                   

České hokejové kluby se snaží před startem nového ročníku všemožně vyzbrojit své řady a brněnská Kometa samozřejmě není výjimkou. Té se v sezóně minulé nepodařilo obhájit titul mistra Extraligy, takže je jasné, že si celek bude chtít zpravit náladu co možná nejdříve. K tomu by mu měl dopomoci skutečně obsáhlý seznam zvučných posil. Jací šikovní hráči posílí Kometu Brno? A bude to stačit, aby z trůnu sesadily kralující třinecké Oceláře?

Pavel Jenyš

Třiadvacetiletý Pavel Jenyš se přesnou definicí toho, jak se skutečně šikovný hráč může v záplavě skvělých hokejistů mířících do zámoří ztratit a zcela zapadnout do průměru. Sen o NHL snil dlouhých pět let, jenže do elitní světové ligy se mu nikdy protlačit nepovedlo. Minnesota dávala v průběhu let přednost jiným, takže se mohutný český útočník vrací zpátky do rodného Brna, kde posílí Kometu, které se jeho angažování určitě mnohonásobně vrátí.

Jakub Lev

Další posilou do útočných řad se stal osmadvacetiletý rodák z Plzně Jakub Lev. Toho jsme v posledních dvou sezónách mohli vídat jako hráče Vítkovic, kam po patnácti letech v plzeňské Škodovce přestoupil, aby dal své kariéře nové výzvy. Mistr Extraligy z roku 2013 je jedním ze stabilně bodujících útočníků, kteří sice nepatří mezi naprostou elitu, ale je na ně vždycky spolehnutí. Potvrdí tato slova Lev i v Brně? Na to si budeme muset počkat minimálně do startu nového ročníku.

Filip Pyrochta

Kometa Brno musela aktivně zareagovat na odchod Michala Barinky či Zbyňka Michálka. Ti tvořili zkušenou základnu obránců, jenže oba dva se rozhodli ukončit sportovní kariéru. Vedení brněnského celku se místo sázky na zkušenost rozhodlo přenechat místo mladším, mezi něž se zařadil například Filip Pyrochta, který se ještě koncem roku 2018 pokoušel probojovat do National Hockey League.

Nashville, který jej v minulosti draftoval, ovšem neprojevil zájem českého beka angažovat a tak se třiadvacetiletý Pyrochta vrátil domů s prázdnou. Přibližně od druhé poloviny sezóny posílil Bílé Tygry z Liberce, v jejichž barvách se stal jedním z nejlepších obránců Extraligy. Jeho výkony byly natolik přesvědčivé, že mu Miloš Říha dal šanci i v národním týmu. Nyní jej v Brně čeká nelehký úkol, stát se lídrem. Zhostí se ho s plnou parádou, nebo naopak fatálně vyhoří?

Tomáš Plekanec

Úplně na závěr našeho seznamu jsme si nemohli nechat nikoho jiného. Dlouho se spekulovalo, jestli Tomáš Plekanec zůstane v rodném Kladnu, přesune se do zahraničí a nebo dá přednost jinému celku z České republiky. Fanoušci kladenského hokeje mají smůlu, šestatřicetiletý útočník podepsal roční smlouvu s Kometou Brno, kde již v minulém ročníku odehrál šestnáct zápasů. Toto rozhodnutí se skutečně překvapující, protože se Kladno právě díky němu a Jaromíru Jágrovi vrátilo mezi českou elitu a všichni doufali, že tyto dva velké hokejisty uvidí společně brázdit prestižní česká kluziště.

Dlouholetá opora Montrealu Canadiens by se měla po odchodu Leoše Čermáka stát kapitánem, který bude společně s Martinem Eratem (ten s hokejem podle všeho rovněž pokračuje) tvořit zkušené jádro klubu, jenž opět pomýšlí na ty nejvyšší možné příčky.

Foto: trendingsportstoday.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články