Boston Bruins v problémech. Na seznam hráčů s koronavirem přibylo pět hráčů. Jsou mezi nimi i Krejčí s Pastrňákem

                   

Boston Bruins bude muset odložit zápasy. Několik hráčů z hlavní sestavy má totiž pozitivní výsledky na koronavirus a tým tak přichází o značnou oporu.

Začátek soutěže se Bruins povedl, když se dokázali dostat na první místo tabulky. Dlouho se tam však neudrželi a s postupem času to bylo horší a horší. Nyní ale přišla drtivá zpráva pro Bruins. U pěti hráčů v týmu se ukázal pozitivní test na koronavirus. Po dlouhých dohadech sice nastoupili hráči Bruins ve čtvrtečním utkání proti Buffalu, sobotní utkání už je ale odloženo a úterní zápas proti New York Islanders se podle dostupných informací taky odloží.

Prvním pozitivně testovaným byl útočník Bruins Sean Kuraly. Po něm uvedl klub další čtyři hráče, kteří kvůli koronaviru nemůžou nastoupit do zápasu – Jake DeBrusk, Craig Smith, David Pastrňák a David Krejčí. Všichni tito hráči jsou herně nezpůsobilí a podle webu boston.com hráči neodcestovali s týmem z Buffala zpátky do Bostonu, ale vrátí se odděleně. Ujišťuje ale, že veškerý postup v souvislosti s onemocněním hráčů je konzultován s ligou a Hráčskou asociací.

iZdroj fotografie: Globe Media/Reuters

Sean Kuraly byl pozitivně testován už před čtvrtečním utkáním v Baffalu, do kterého kvůli nemoci nemohl zasáhnout. Ostatní hráči týmu jsou preventivně v karanténě kvůli kontaktu s nakaženým nebo kvůli příznakům covidu. Jake DeBrusk byl na covid listině už nedávno, když musel vynechat sobotní zápas proti New York Rangers. V pondělí proti Pittsburghu už ale nastoupil. Zbylým třem hráčům se zrovna v zápasech daří. Krejčí zaznamenal 700. bod v NHL. Smith skóroval po deseti zápasech a Pastrňák se trefil v obou posledních duelech.

Jako úplně první v kabině Boston Bruins se na covid listině objevil hned na začátku sezony Karson Kuhlman. Následoval Charlie Coyle, který odpadl 3. března před dvojzápasem s Washingtonem, ale za dva dny už byl zase zpět v sestavě. Pro Boston je to teď poprvé, co musí řešit tak velký počet hráčů mimo sestavu. Pro Bruins je už teď jisté, že se jim odloží páteční utkání proti Buffalu a následovat bude také úterní zápas s New York Islanders.

iZdroj fotografie: Globe Media/Reuters

Stejný soupeř čeká Boston ve čtvrtek. Tento zápas by se měl odehrát beze změn, pokud nepřibudou další pozitivně testovaní hráči. Tým by se měl už ve středu vrátit k normálnímu trénování a ve čtvrtek odehrát plánovaný duel. Problémem jsou pro Boston už dva odložené zápasy. Program NHL je už tak dost hustý a přibývají další zápasy, které se musí kvůli odložení dohrát. Pokud NHL neposune konec základní části, budou muset Bruins odehrát 28 zápasů během 45 dnů. Jedinou úlevou pro Boston je sedm po sobě jdoucích utkání doma.

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Lenka Šimánková

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství