Bitva Bostonu s Tampou přinesla osm branek i hromadnou rvačku

Foto: stanleycupofchowder.com

Zámořská NHL se nezadržitelně blíží do finále své základní části, poslední zápasy se odehrají zhruba za měsíc. Týmy mají za sebou už devětašedesát ostrých duelů, takže je vcelku jednoduché odhadnout, komu se letos nadmíru daří a komu naopak. O víkendu spolu změřily dva nejlepší týmy Východní konference, konkrétně Boston Bruins s Tampou Bay Lightning. Diváci, kteří si do TD Garden našli cestu v noci na neděli, rozhodně nelitovali. Padlo totiž hned osm krásných branek a jako bonus se přímo na ledové ploše popralo na deset hráčů.

David Pastrňák upevnil prvenství v tabulce střelců

Boston Bruins šel do zápasu s Tampou Bay Lightning v ideálním kondici. Hřál se totiž na prvním místě Východní konference, za zády měl sérii čtyř výher a navíc se mohl díky dalším třem bodům jako první klub letošního ročníku NHL přehoupnout přes hranici sta bodů. Utkání mezi dvěma velkými rivaly sledovalo téměř 18 000 diváků, takže lepší atmosféru si Medvědi nemohli představovat.

V úvodních minutách se jim ovšem vůbec nedařilo, soupeř se rychle chopil vedení 3:0 a dvě branky navíc vstřelil během hry v oslabení. Nejlepší střelec Bostonu a vlastně i celé soutěže David Pastrňák neměl svůj den a na ledové ploše byl přítomen u všech soupeřových zásahů. Reputaci si napravil až ve druhém dějství, kdy korigoval průběžný výsledek na 3:4 v neprospěch svého týmu. Díky tomu si upevnil první místo v tabulce ligových střelců a zvýšil tak náskok na Alexandera Ovečkina. Sólovou akcí pak sahal dokonce po vyrovnání, jenže jeho pokus zastavil obránce Andrej Vasilevskij.

Do konce utkání už tak padla jen jedna další branka a bohužel se tak stalo do sítě domácích, kteří v zápase překvapivě prohráli a na překonání mety sta bodů si budou muset ještě minimálně jedno kolo počkat.

Hromadná rvačka zvedala diváky ze židlí

Ačkoli utkání mezi Bostonem Bruins a Tampou Bay Lightning nabídlo poměrně štědrý gólový příspěvek na obou stranách, diváky v hledišti si přeci jen nejvíce užili moment z druhé třetiny, kdy rvačka mezi Chárou a Maroonem inspirovala ještě dalších osm hokejistů ke stejnému aktu. Na ledě se tak v danou chvíli válelo hned deset hokejistů lačnících po krvi, takže se zdálo, že nesledujeme hokej, ale poněkud zvláštní druh bojového sportu.

Vytáhlý slovenský zadák, který stál u zrodu celé události, soupeřovým ranám podlehl a Maroon si svůj pěstní výkon po zápase nemohl vynachválit. Konkrétně novinářům sdělil:

„Snad jste nečekali, že jim to dáme zadarmo? Boston hraje ve skvělé formě. Dařilo se mu i loni, hrál finále Stanley Cupu a možná se tam dostane i letos. Dle mého názoru tento duel jasně ukázal, jak obrovská rivalita mezi námi panuje.“

Oba kluby navíc tuší, že je osud dohromady možná nesvedl naposledy. Play-off se totiž kvapem blíží a není vyloučeno, že na sebe ve vyřazovacích bojích znovu narazí. Vyhrocenost budoucích zápasů si v tuto chvíli snad ani nedokážeme představit.

Foto: stanleycupofchowder.com