Liberec hlásí posilu jako hrom. Bílí Tygři ulovili reprezentačního obránce

Obrana Liberce zažívá zemětřesení. Severočechy již posílili Ian McCoshen a Vojtěch Budík. Nyní Bílí Tygři představili další novou tvář. Jde o zkušeného reprezentačního beka.

i Zdroj fotografie: HC Bílí Tygři Liberec
                   

Kádr hokejového Liberce zažívá zemětřesení. Kromě kapitána Petra Jelínka, Michaela Frolíka a Jana Ordoše severočeský tým opouští také gólman Petr Kváča. Bílí Tygři se rozloučili i s trojicí obránců. Pod Ještědem nepokračují Ondřej Vitásek, Uvis Balinskis a Jan Štibingr. A nové tváře? Defenzivu šelem posílili Američan Ian McCoshen, který přichází z finského Ässät Pori a Vojtěch Budík, jenž naposledy působil v Plzni. To ale není vše.

Pešán je nadšený

Nyní zveřejnili Bílí Tygři další jméno. Ze zámoří míří do Liberce reprezentační bek Ronald Knot. „Jsem velmi rád, že jsme se dohodli na tříleté spolupráci. Ronald prošel přes naší organizaci do zahraničí a zahrál si i na olympiádě. Svou velikostí splňuje typologii hráče, kterou jsme hledali. Pravostranné držení hole je navíc výhodou do mozaiky naší obrany. Součástí kontraktu je vzájemná dohoda, že Ronymu po sezoně nebudeme bránit v případném zahraničním angažmá,“ řekl pro klubový web trenér Filip Pešán, který se do Liberce vrací po třech letech.

iZdroj fotografie: Česká hokejová reprezentace

Ronald Knot již v minulosti liberecký dres oblékal. V roce 2021 z pod Ještědu zamířil do KHL, kde jeden rok působil v Nižněkamsku. Poté se osmadvacetiletý obránce rozhodl, že zamíří za Atlantický oceán. Podepsal roční smlouvu s Arizonou. Ta nyní vypršela. Mluvil jsem s Arizonou a z její strany to zatím na pokračování není. Upřímně, k Americe se už moc neupínám. Spíš se dívám do Evropy. Nechci říct, že byla pro mě ta sezona zklamáním. Spíš vystřízlivěním. Spousta věcí už není pro mě,“ uvedl bek pro deník Sport.

Krůček od NHL

A jak rok v zámoří hodnotí? „Super zkušenost. Byť jsem nedostal šanci nahoře, hodnotím to jenom pozitivně. Jsem rád, že jsem to zažil a zkusil si to. Je spousta aspektů, které ovlivňují, jestli vás povolají do NHL. Třeba i délka smlouvy. Já jsem ji měl jen na rok. Politika je tam v tomhle strašně přísná a neúprosná. Když už vědí, že s vámi nepočítají na další sezonu, nejste pro ně zajímavý,“ vysvětlil Ronald Knot, který odehrál v uplynulé sezoně 66 zápasů na farmě Coyotes.

Po návratu ze zámoří popřel, že by měl namířeno do KHL. „Vůbec! To už je pro mě uzavřené,“ razantně odmítl tuto variantu a připustil, že by se nebránil ani působení v Tipsport extralize. Laso mu nakonec hodili Bílí Tygři a dohoda byla brzy na světě. Ronald Knot podepsal s Libercem smlouvu na tři roky.

Knot jede na MS

Nyní se urostlý obránce soustředí na působení v národním týmu. V přípravném kempu si totiž vybojoval místo na soupisce pro mistrovství světa. „Já jsem pod Jalonenem ještě nehrál. Je to pro mě nové. Minulý rok jsem kvůli zranění neměl možnost zabojovat o šampionát. Trable jsem měl i během této sezony, ale podařilo se mi dát se dohromady a teď se cítím výborně. Vůbec jsem neřešil, že nemám smlouvu. Chci si trošku spravit chuť,“ dodal Ronald Knot. Po olympijských hrách si tak zahraje i světovém šampionátu.

Posune Filip Pešán opět Liberec na špičku extraligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund