Beznadějně poslední Zlín se nejspíš chystá propouštět, odnese to vedení

i Foto: alchetron.com
                   

Tak takový úvod do nového ročníku si fanoušci Beranů ze Zlína určitě nepředstavovali. Jejich hokejové modly jsou po prvních jedenácti odehraných kolech beznadějně poslední a tři body ztrácejí i na skomírající Dynamo Pardubice. Pokud se zaměříme na bodový rozdíl mezi čelem tabulky a jimi, je ještě o hodně markantnější. Co s tím? Podle informací předních českých sportovních médií se prý hovoří o odchodu trenéra Antonína Stavjani a generálního manažera klubu Martina Hostáka, jehož má většina z vás spojeného s rolí hokejového experta pro Českou televizi. Co je na těchto zprávách pravdy?

Změna musí přijít, a to velice rychle

PSG Berani Zlín zatím zvítězili pouze ve dvou zápasech a dalších devět jich prohráli v základní hrací době. Nutno podotknout, že většinou se jednalo o výsledky s velkým brankovým rozdílem. Takovou krizi tradiční celek Extraligy již dlouho nepamatuje. Je jasné, že tato situace je dlouhodobě neudržitelná a proto v následujících týdnech musí dojít k rozsáhlým změnám. Kdo to jako první odnese?

V kuloárech se nejvíce skloňuje odchod trenéra Antonína Stavjani, jehož by měl podle všeho nahradit zkušený Robert Svoboda. Ten není pro zlínské fanoušky žádným nováčkem. Kdysi platil za jednoho z nejlepších hokejistů jejich gottwaldovské (jak se dříve Zlín jmenoval) líhně. Pravidelně nastupoval také na mezinárodní scéně. Po skončení aktivních let se vrhl na trenérskou dráhu a mateřský Zlín vedl roku 2016 společně s dalším odchovancem Martinem Hamrlíkem. Nakonec byl ovšem kvůli neúspěšné šňůře odvolán a nahrazen právě Stavjaňou.

Jeho návrat ke kořenům by byl vcelku logickým krokem, protože tým zná a jistě by mu dokázal předat cenné zkušenosti. Má to ale jeden velký háček. Svoboda totiž odmítá spolupracovat s generálním manažerem Martinem Hostákem.

Nabízejí se v podstatě jen dva scénáře

Martin Hosták a Robert Svoboda jednoduše nejdou dohromady. Zlínský hokejový klub tak musí dumat, které jméno je pro něj v tuto chvíli důležitější. O přínosu Martina Hostáka jsme vás informovali prostřednictvím jednoho z našich letních článků. Klub jako generální manažer přejímal ve chvíli, kdy se potácel na hranice existenční krize, peníze chyběly snad na všech frontách. On však dokázal Berany v průběhu let stabilizovat a navrátit je zpět na vrchol, kam bezpochyby patří. Za to by si samozřejmě zasloužil patřičnou dávku vděku, jenže současná situace tomu nijak zvlášť nesvědčí.

Hosták se zatím pokoušel řešit výkonnostní krizi změnami v kádru. Navzdory nízkému rozpočtu jednal s hráči, které hodlal do klubu přivést. Jenže ze všech avizovaných posil dotáhl do konce pouze příchod osmadvacetiletého Francouze Valentina Claireauxe. Přesvědčit naopak nedokázali Rickard Palmberg ani Roman Szturc. Oba si v brzké době budou hledat nové angažmá. A Martin Hosták? Ten je možná bude následovat.

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články