Beznadějně poslední Zlín nadále posiluje. Získal kanonýra Komety Brno i hráče z KHL

Zlínské Berany čekají boje o holou existenci. Pomoci by nyní měly také nové posily, které na tamní zimní stadion míří.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Zlínským Beranům se vstup do nového extraligového ročníku vůbec nepovedl a těsně před polovinou základní příčce jsou na beznadějně poslední pozici. V novém modelu soutěže, kdy nejhorší celek sestupuje přímo do nižší soutěže, je ta reálně ohrožena dlouholetá extraligový příslušnost zlínského hokeje. Na čtrnácté Kladno, které by aktuálně čekala baráž o udržení totiž Berani ztrácejí jedenáct bodů.

Proto není divu, že vedení klubu z údolí řeky Dřevnice sahá k příchodům výrazných posil. V uplynulých dnes dorazil do Zlína lotyšský reprezentant Patriks Zabusovs z tamního Dinama Riga, nyní Berany posílí další hráč se zkušenostmi z Kontinentální hokejové ligy. Žlutomodrý dres oblékne třiadvacetiletý ruský útočník Vladimír Michasjonok, který v uplynulých ročnících hájil barvy Amuru Chabarovsk a Torpeda Nižnij Novgorod.

iZdroj fotografie: PSG Berani Zlín

Vedení si od Michasjonoka, který oblékne dres s číslem 99, slibuje zejména zvýšení produktivity. Právě ta je totiž jejich největším problémem a pouhých 44 branek po 26 utkáních je toho důkazem – k porovnání, předposlední Kladno nastřílelo o dvě desítky gólů více. „Sháněli jsme kvalitního útočníka a naskytla se nám možnost angažovat mladého hráče z KHL,“ nastiňuje pro klubový web sportovní manažer Martin Kotásek.

Sledovali jsme ho a po spolupráci s trenérským štábem se rozhodli pro jeho angažování,“ doplňuje Kotásek, který v posledních dnech dojednával také další významný trejd. Na zlínský stadion míří zkušený útočník Alexandre Mallet, který dříve oblékal dres Vítkovic nebo Pardubic. Výměnou za něj odchází do brněnské Komety šestadvacetiletý Adam Zbořil, který v letošním ročníku již oblékal mimo dres Zlína také ten mladoboleslavský.

iZdroj fotografie: PSG Berani Zlín

Stále jsme nespokojeni se slabou produktivitou týmu. Neustále pracujeme na vylepšení a naskytla se nám možnost trejdu s Kometou útočníka Zbořila za Malleta, což dává v současné situaci smysl,“ doplňuje Kotásek. „Příchodem zkušeného kanadského útočníka si slibujeme výrazné zlepšení produktivity a přísun gólů. Navíc je velmi silný v osobních soubojích a v přesilových hrách,“ věří a doplňuje, že výhodou je také Malletova univerzálnost.

Jedná se o zkušeného hokejistu, který může nastoupit na pozici centra nebo na křídle. Věříme, že nám v naší současné situaci hodně pomůže k zisku bodů,“ zakončil zlínský sportovní manažer. Berany v nadcházejících kolech čeká pražská Sparta, Pardubice a Litvínov.

Zdroj: PSG Berani Zlín, HC Kometa Brno

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“