Anketa mezi hráči NHL odhalila nejlepší hokejisty, stadiony i maskoty

Různých sportovních anket je celá řada. Ne vždy se do nich zařazuje jenom laická, nebo odborná veřejnost. Jsou i takové ankety, kde mají slovo jenom samotní hráči. Jednu z nich pravidelně vypisuje hráčská asociace NHLPA

Zdroj fotografie: diaspora.permutationsofchaos.com

Různých sportovních anket je celá řada. Ne vždy se do nich zařazuje jenom laická, nebo odborná veřejnost. Jsou i takové ankety, kde mají slovo jenom samotní hráči. Jednu z nich pravidelně vypisuje hráčská asociace NHLPA. Výsledkem této ankety jsou zajímavá fakta, která se týkají jak jednotlivých hráčů NHL, tak třeba i stadionů. A jelikož se všichni hodnotí v podstatě navzájem, má to mnohem lepší vypovídající hodnotu než ty ankety, kde se zapojují diváci, nebo novináři.

Zdroj fotografie:

Obhajoba loňského titulu pro nejlepšího útočníka

I když kvůli koronaviru nedopadla letošní sezóna NHL úplně podle představ, neznamená to, že by nemohlo být vyhodnoceno, kdo patří mezi ty nejlepší hráče. Pokud jde o nejlepšího útočníka NHL, tak zde své prvenství obhájil Connor McDavid z Edmontonu, který stejný titul získal už v loňském roce. A kraloval i letošnímu žebříčku. Za ním na pozici nejlepšího útočníka skončil Sidney Crosby a na místě třetím Nathan MacKinnon z Colorada.

Nezapomíná se ani na obránce

Nejsou to samozřejmě jenom útočníci. Celkem důležitým postem je v hokeji také obránce. I na toto téma měli hráči možnost se vyjádřit. A také to udělali. Výsledkem ankety asociace NHLPA je to, že nejlepším obráncem letošního ročníku se stal Victor Hedman z Tampy Bay.

Zdroj fotografie:

A co brankáři?

Aby byly v anketě zastoupeny všechny posty, musí se hodnotit i výkon jednotlivých gólmanů, kteří jsou na ledové ploše tím posledním článkem, který může zabránit tomu, aby puk skončil v brance. Podle hodnocení hráčů je tím nejlepším Carey Price z Montrealu. Připomeňme, že stejné jméno v anketě v kategorii brankářů dominovali i letos. Došlo tak k potvrzení celkových kvalit.

Hodnotí se také všestrannost

Dalším bodem ankety je takzvaná všestrannost hokejistů NHL. I tady se jednotliví hráči mohli rozhodnout, koho označí za toho nejlepšího. A zde jasně dominoval Sidney Crosby hrající za Pittsburgh. Jasně tak potvrdil své kvality a své unikáty jako skutečně všestranný hokejista. Za ním, ale s poměrně velkou ztrátou skončil Patrice Bergeron z Bostonu. Na místo třetí se dostal Aleksander Barkov z Floridy.

Zdroj fotografie: americansport.ru

Kde se hráčům hraje nejlépe?

Že jde celkově o vskutku zajímavou anketu, potvrzuje i fakt, že se nehodnotí jenom výkony jednotlivých hráčů a jejich umění, ale hodnotí se třeba i jednotlivé stadiony. Tedy to, kde se hráčům dobře hraje. Posuzuje se zde především kvalita ledu. A kde má být ten nejlepší? Je to stadion Bell Centre v Montrealu. Hned za ním se umístil stadion Rogers Place v Edmontonu a na místě třetím se umístil stadion Bell MTS Place ve Winnipeg. Zajímavostí vítězů je rozhodně to, že se nacházejí v Kanadě. Možná i proto je známa jako kolébka hokeje.

Anketa umí i pobavit

A že se jedná o anketu, která se nemusí brát vždy až tak úplně vážně, to potvrzuje fakt, že hráči mají možnost hodnotit i nejlepšího maskota, který fanouškům v hledišti zpříjemňuje sledování zápasu. V této kategorii ankety to na plné čáře vyhrál maskot Gritty, kterým se pyšní Philadelphia.