Ani jeden gól nebyl hezký, ale to nikoho nezajímá, řekl k hattricku Tomáš Zohorna. Gólman Roman Will ví, že musí být lepší

Hlavní hvězdou zápasu Kladna s Pardubicemi byl třígólový střelec Tomáš Zohorna. Co řekl k premiérovému duelu letošní sezony?

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

I když hokejisté Pardubic prohrávali v úvodním kole Tipsport extraligy na ledě Kladna na začátku 57. minuty 2:4, nakonec slavili v prodloužení vítězství. „Uhráli jsme dva body ve velmi těžkém utkání,“ řekl po utkání gólman Dynama Roman Will. Rytíři na něj vyslali dohromady 21 střel, třeba ve třetí třetině čelil jen dvěma střelám. „Občas se to stane. To je prostě moje práce, abych byl jakýmkoliv způsobem připravený. Kluci odvedli výborný výkon, já musím být lepší,“ je přesvědčený český reprezentant.

Premiéra s hattrickem

Na výhře hostů 5:4 se velkou měrou podílel Tomáš Zohorna, který se blýskl třemi trefami. Samozřejmě hattrick je obrovské plus. Ani jeden gól nebyl hezký, ale to nikoho nezajímá. Každý gól se počítá,“ uvedl pro web Dynama kanonýr. Výborně si vedl nejen v zakončení, ale i při vhazováních (bilance 19/32), kde často stál proti kladenskému kapitánovi. „Všichni to ví, že Pleky je velmi silný na buly. Pro mě je vždycky motivací, porazit takového bulaře. Užíval jsem si každé buly,“ přiznal Zohorna.

Ve třetí třetině vedli Rytíři 4:2 a za tohoto stavu se zatáhli do obrany. „To je asi normální scénář, který bude hrát každý tým, když vede o dva góly. Samozřejmě bylo to těžké, když na nás ve středním pásmu čekalo pět hráčů. Ale podařilo se nám tam dostat a zápas otočit,“ těší Tomáše Zohornu, který 65 vteřin před koncem vyrovnal při power play na 4:4. V prodloužení pak dokonal obrat Robert Říčka. „Mám velkou radost, máme dva body. Průběh zápasu tomu nenasvědčoval. Jsem rád, že jsme to na konci odmakali,“ dodal autor hattricku.

Ovládnou Pardubice letošní sezonu Tipsport extraligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články