Aleš Hemský končí s hokejem. Důvodem jsou zdravotní potíže

                   

Aleš Hemský není pro fanoušky hokeje žádné neznámé jméno. A to jak pokud jde o jeho působení v NHL, tak pokud jde o jeho působení v našem národním týmu. S tím dokázal v roce 2005 získat titul mistra světa. Celkem se účastnil tří mistrovství světa v národních barvách, a k tomu přidal ještě dvě účasti na olympijských hrách. Na těch se v roce 2006 dočkal bronzové medaile. Stejné ocenění má doma také ze světových šampionátů ve Stockholmu a Helsinkách. Už jenom tyto účasti na prestižních reprezentačních akcích jasně svědčí o jeho kvalitách.

Naposledy v roce 2017

Poslední zápas své kariéry odehrál Aleš Hemský už 20. října roku 2017, kdy vyjel na led v dresu Montrealu, kde nastoupil v zápase proti Anaheimu. Sezona 2017/18 pro něho tak byla tou úplně poslední a odehrál v ní pouze 7 zápasů.

iZdroj fotografie: sportsblog-staging.us1.eldarioncloud.com/

Celkem ale jeho bilance v NHL rozhodně stojí za povšimnutí. To proto, že dohromady v této prestižní hokejové lize odehrál Aleš Hemský 845 zápasů. A v těch se mu celkem dařilo, o čemž svědčí počet 572 získaných bodů. A to za 398 asistencí a 174 vstřelených branek.

Otřes mozku a kyčle

Důvodem zdravotních problémů byl nejprve způsobený otřes mozku, se kterým se Aleš Hemský léčil. Že šlo o opravdu velké zranění, které vyžadovalo dlouhou rekonvalescenci, o tom jasně svědčí i fakt, že se s otřesem léčil a potýkal se s následky dlouhé dva roky. Následně se pokusil o comeback, ale ten narušily další problémy, konkrétně s kyčlemi. V té době si sice nevěřil na NHL, ale možnost hrát v Evropě, klidně v tuzemské extralize nevylučoval.

iZdroj fotografie: boston.cbslocal.com

Nakonec se tedy rozhodl pro ukončení kariéry. V souvislosti s tím Aleš Hemský dodal, že toto rozhodnutí nepřišlo ze dne na den, ale už o něm přemýšlel na konci loňského léta. Bývalý hráč Edmontonu, Ottawy a Dallasu, ale také extraligových Pardubic tedy svou kariéru profesionálního hokejisty definitivně pověsil na hřebík.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články