Zvonec a konec. Václav Kadlec se loučí s fotbalem v 27 letech

i Foto: fussball.ch
                   

Fotbalový útočník Václav Kadlec si v posledních letech prošel velmi složitým obdobím. Přestože chuť ke sportu rozhodně neztratil, zdravotní komplikace mu nedovolovaly návrat na hřiště. Prodělal tři náročné operace kolene a stále věřil, že vše se v dobré obrátí. Poslední naději mu ovšem vzala zpráva, že koleno potřebuje podstoupit ještě jeden operační zákrok, po němž je návrat do starých kolejí naprosto nereálný. Kadlec se proto rozhodl ukončit kariéru, o čemž fanoušky informoval prostřednictvím sociálních sítí.

Koleno vypovědělo službu, bohužel definitivně

Sedmadvacetiletý Václav Kadlec se v roce 2016 vrátil do Sparty a stal se nejdražším hráčem české nejvyšší soutěže. Letenský klub za něj tenkrát zaplatil ohromných 73 milionů korun. Věřil, že v obnovené premiéře naváže na své dřívější výkony a vyčaruje si další lukrativní smlouvu v zahraničí. To se ale nakonec nestalo. Rozsáhlé problémy s kolenem jej krátce poté vyřadily ze hry a když ani tři operativní zákroky nepomohly, rozhodl se fotbalista před tím čtvrtým ukončit kariéru. O tomto životním kroku se podělil se svými fanoušky na Instagramu, kde napsal:

„Přišel čas abych dal profesionálnímu fotbalu sbohem. Bohužel mě zítra čeká další a snad poslední operace kolene. Je mi líto, ale koleno už mě do zátěže, do které bych chtěl, nepustí, a musím myslet i na další fungování mimo hřiště. Děkuji všem za podporu, kterou jste mi hlavně za poslední léta projevily. Bylo to 9 krásných let. Začíná nová etapa a jsem přesvědčen,že bude dobrá.“

Kadlec v následném rozhovoru pro sparťanský web uvedl, že ačkoli stále věřil v lepší zítřky, během posledního roku si postupně začínal uvědomovat, že naděje umírá poslední. Když pak přišla zpráva o tom, že je potřeba další operace, definitivně se mu rozjasnilo před očima a věděl, že jestli chce normálně fungovat alespoň v běžném životě, musí své snažení vzdát. Bylo to nesmírně těžké rozhodnutí, nicméně v danou chvíli jediné.

Václav Kadlec mířil ke hvězdám, nebylo mu ovšem přáno

Václav Kadlec kdysi platil za jeden z největších sportovních talentů v českém prostředí. Prošel mládežnickými kategoriemi pražských Bohemians, odkud jej následně vykoupila Sparta a pohádka mohla začít. V roce 2010 se stal nejmladším střelcem národního týmu, když se trefil v kvalifikačním utkání proti Lichtenštejnsku, o dva roky později získal ocenění Talent roku.

O další rok později se kolem šikovného útočníka začaly motat zahraniční kluby a úspěšný lov nakonec zaznamenal německý Eintracht Frankfurt. Tam se Kadlec uvedl znamenitě, nicméně postupně vypadával ze základní sestavy a proto zamířil na hostování zpět do Sparty. Následně si vyzkoušel ještě jedno zahraniční angažmá, rok působil v barvách dánského FC Midtjylland.

V roce 2016 se znovu vrátil do Sparty a tentokrát už definitivně. Odehrál osmatřicet soutěžních zápasů  Nastřílel devět branek. Víc toho ovšem nestihl, jelikož se potíže s kolenem začaly hlásit o slovo. Nakonec se staly také důvodem, proč v sedmadvaceti letech ukončil kariéru. Veřejnost si jej bude pamatovat jako obrovský talent, který zhasl příliš brzy.

Foto: fussball.ch

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka