Ztráta Plzně? Příjemné, komentoval po skalpu Baníku Trpišovský. Jak vidí šance Slavie v boji o titul?

Pražská Slavia dokázala udolat v domácím prostředí Baník Ostrava 3:1 a snížila svou ztrátu na vedoucí Viktorii Plzeň. Jak vidí její šance na titul kouč Jindřich Trpišovský?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Sešívaní dlouho nemohli nalézt recept na konzistentní obranu Baníku, na gól tak čekali diváci v Edenu téměř hodinu. Po centru Mosese Usora uklidnil míč do vlastní sítě záložník Ostravy Filip Kaloč. Krátce poté dokázal Baník zásluhou Jiřího Fleišmana vyrovnat, poslední slovo měl však střídající Matěj Jurásek. Nejprve v 73. minutě předvedl individuální akci zakončenou chladnokrevnou ranou, o pět minut později opět skóroval po přihrávce Christa Tiéhiho.

Slavia tak dala zapomenout na vypadnutí z Evropské konferenční ligy a zdolala Baník 3:1. Vzhledem k vítězství pražské Sparty proti Viktorii Plzeň navíc ztrácí na vedoucí Západočechy pouhý bod. Plzeň má však o zápas méně. „Víme, že máme manko, každé zkrácení je samozřejmě příjemné,“ přiznal na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský. „Měli jsme ale teď tolik starostí, zápasový program ve čtvrtek večer, kdy se nám nepovedlo vyhrát, a navíc jsme nepostoupili,“ nastiňuje.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Kluci to samozřejmě vědí, sledují zápasy ligy. Upozorňovali jsme ale na to, že se nemůžeme koukat na tabulku, kde je soupeř, ale na jeho reálnou sílu. Soustředili jsme se na to, abychom navázali na utkání se Spartou a na Bohemce, abychom potvrdili bodový zisk. Naladění by bylo úplně stejné, ať by zápas Plzně se Spartou dopadl jakkoliv,“ přiznává lodivod sešívaných podle něhož se hráči musí soustředit zejména na své vlastní výkony.

Trpišovský: Musíme se koukat na sebe

Potřebujeme zvládat jednotlivé zápasy, soustředit se na sebe,“ doplňuje s tím, že důležitý je zejména bodový zisk. „Je jedno, jak hrají soupeři, potřebovali jsme tak jako tak vyhrát. Pokaždé to beru tak, že nás čeká náročný a strašně těžký zápas, což se ukázalo i dnes proti Baníku. Chceme vyhrávat každý zápas, každý rok chceme pro Slavii titul, k tomu patří zvládat takovéto zápasy. Musíme se koukat na sebe, a ne to posuzovat podle toho, jestli někdo ztratil nebo ne,“ zakončil Trpišovský.

Získá Slavia mistrovský titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články