Zraněný David Hovorka se nevzdává, tvrdě pracuje na svém návratu

Foto: 24plusnews.co.uk

Fotbalový obránce David Hovorka byl ještě před lety mnohými zatracován. Jenomže pak přišla nabídka Slavie, která přes léto přišla o oba své dvorní stopery Michaela Ngadeu a Simona Deliho. Jelikož sešívaní potřebovali místo v základní sestavě akutně zacelit, padl los právě na Hovorku, jenž se nové role zhostil na výbornou. Skvělé výkony podával na domácí i evropské scéně, troufl si bránit i slavného Lionela Messiho. Jenže pak se ozvala studená sprcha v podobě vážného zranění, která jej na dlouhou dobu vyřadila ze hry. Hovorka je ale bojovník, který aktuálně tvrdě bojuje o návrat mezi elitu.

Utkání s Viktorií Plzeň se mu stalo osudným

Když David Hovorka přestupoval z Jablonce do Slavie, hodně lidí se divilo, proč Jindřich Trpišovský vsadil právě na tohoto koně. Šestadvacetiletému stoperovi v podstatě nikdo nevěřil, zvláště proto, že měl s Ondřejem Kúdelou nahradit opěvované africké duo. Jenže navzdory předpokladům se rodák z Kladna uchytil na výbornou. V rámci základní skupiny Ligy mistrů si poradil i s takovými borci, jako je například Romelu Lukaku z Interu Milán nebo Lionel Messi hrající v Barceloně.

Hovorka si nakonec vysloužil i pozvánky do reprezentace, jenže ligový šlágr s druhou Viktorií Plzeň mu vzal vítr z plachet. Nastoupil sice v základní sestavě, z trávníku se však pakoval už po šedesáti minutách kvůli vážnému zranění kolene. Úvodní prognózy se nakonec bohužel potvrdily – přetržený vaz a následná operace, po níž se k fotbalu minimálně šest měsíců nevrátí. Hovorka své tehdejší pocity popisuje následovně:

„V první moment jsem to cítil o něco méně, než při mém předchozím zranění kolene před třemi lety. Ale věděl jsem, že se v koleni něco stalo, už jsem to poznal. Doufal jsem, že je to menší zlo, že to nebude přední křížový vaz. Nakonec se to potvrdilo na rezonanci ještě ten večer.“

Dva měsíce po operaci je Hovorka plný energie

Od operace uplynulo přibližně 60 dnů a David Hovorka se naplno věnuje rehabilitaci, která mu má pomoci k úplnému zotavení. Jsou to sice dětské krůčky, ale přeci jen se někde v dálce začíná blýskat na lepší časy. Do té doby alespoň pravidelně navštěvuje slávistickou kabinu, aby pasivně prožíval euforii, která po povedeném podzimu panuje. Rovněž dodává, jakou oporou mu spoluhráči, ale také rodina a fanoušci, v těchto těžkých chvílí jsou:

„Teď jde o to, aby noha byla v klidu, ale neztuhla a rozcvičila se. Začínám posilovat, pomalými krůčky se do toho dostávám zpátky. Toužím po návratu mezi své. Popravdě jsem vůbec nečekal, že mě fanoušci takhle přijmou. Dávalo mi to hroznou energii, bavilo mě to a jsem rád, že se mi dostalo takové podpory. Vážím si toho. Pomůže mi to dát ten správný směr.“

Foto: 24plusnews.co.uk