Zpět na vrchol. Stoper Manchesteru City Stones promluvil o svém návratu do reprezentace – SportyŽivě

Zpět na vrchol. Stoper Manchesteru City Stones promluvil o svém návratu do reprezentace

                   

Po téměř dvou letech hlásí návrat. Šestadvacetiletý stoper John Stones se po dlouhodobém zranění opět dostává na vrchol a společně s Rubénem Diasem táhne defenzivu anglického Manchesteru City.
I proto se anglický reprezentační kouč Gareth Southgate rozhodl Stonese, stejně jako tři jeho spoluhráče, opět povolat na reprezentační sraz. „Myslím, že jsem to chtěl dokázat víc sám sobě než komukoli jinému. Dokazování pro sebe samého bylo uspokojivější,“ prohlásil po návratu pro Sky Sports.

Stones prožil v loňském ročníku náročné týdny. Po svalovém zranění i několika defenzivních chybách vypadl ze základní sestavy svého Manchesteru City a spekulovalo se i o jeho prodeji. Přesto v letošní sezóně září a spolu s Rubenem Diasem tvoří nejúspěšnější stoperskou dvojici v Premier League. „Věřím, že jako klub a celá organizace se musíme neustále vyvíjet a snažit se být lepšími,“ prohlásil nyní.

„Těm hráčům, kteří přicházejí – a teď nezáleží na tom jak se jim dařilo v minulosti nebo co dokázali – je přidána motivace pokračovat a dokazovat svou hodnotu.  Já jsem opustil stereotyp a udělal všechny věci, které jsem musel udělat. Jako hráč si nikdy nemůžeš odpočinout, když je všechno snadné – všechno je výzva,“ prohlásil Stones, jehož mužstvo je vedoucím týmem Premier League a je stále ve hře o FA Cup, EFL Cup i triumf v Lize mistrů.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Právě návrat do anglické reprezentace, ve které mezi léty 2014 a 2019 odehrál téměř čtyři desítky zápasů, je pro něj symbolickým vítězstvím. „Myslím, že jsem to chtěl dokázat víc sám sobě než komukoli jinému. Dokazování pro sebe samého bylo uspokojivější,“ pokračuje. „Přijít a ukázat lidem, že nejen zvládáte všechen tlak, ale rostete i jako osobnost – to je nejuspokojivější věc,“ dodal pro Sky Sports.

Vítězná mentalita je klíč, ví

Povoláni byli i jeho spoluhráči Kyle Walker, Raheem Sterling nebo dvacetiletý talent Phil Foden. I proto Stones věří, že anglickou reprezentaci může posílit vítězná mentalita, kterou v současnosti Citizens překypují. „Byl bych rád, kdyby všichni přišli na reprezentační poté, co něco vyhráli, ale to není možné. Ale ta vítězná mentalita, kterou přinášíme do kádru Anglie bude určitě pozitivní,“ dodává.

„Z těch zkušeností, které máme z velkých turnajů jako Mistrovství světa, víme, že se obraz naší reprezentace změnil. Dokázali jsme hrát úspěšně – a nemám teď na mysli vítězství – ale styl fotbalu, kterým se prezentujeme. I proto si myslím, že to musíme nadále ukazovat a bojovat až do konce sezóny stůj co stůj. Ale klíčovým slovem je určitě vítězná mentalita,“ zakončil Stones, jehož čekají utkání kvalifikační utkání proti San Marinu, Albánii a Polsku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 199 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace