Známkování repre-ostudy v Albánii: Tragické duo sešívaných, utopený Kuchta a zářící Coufal

Ostuda, jakou česká reprezentace nepamatuje. Kdo podle redakce SportyŽivě.cz výrazně přispěl k blamáži a kdo naopak předvedl solidní výkon?

i Zdroj fotografie: FAČR
                   

Jiří Pavlenka (2) – Navzdory kvalitě soupeře bylo jasné, že Albánci budou spoléhat na rány z dálky. V kvalifikaci téměř dvě třetiny branek vstřelili právě tímto způsobem, přesto se jim povedlo při první brance zaskočit českou jedničku. Ač další dva góly nejdou na Pavlenkův vrub, předvedl podprůměrný výkon.

Tomáš Holeš (4) – Snažil se být aktivní a tvořit hru. Byla na něm však znát velké nervozita, často kazil a nerozuměl si se spoluhráči. V první půli přesto patřil k hrstce hráčů, která chtěla i po prvním vstřeleném gólu hrát, ani to však nestačilo. O poločase jej trenér Jaroslav Šilhavý vystřídal.

Jakub Brabec (5) – Na své poměry předvedl slušný výkon. Neudělal chybu, předvedl solidní rozehrávku i čtení hry. Vzhledem ke svým rychlostním parametrům nezvládal častá přečíslení rychlých ofenzivních hráčů Albánie, to se však dalo předpokládat již před utkáním.

iZdroj fotografie: Reuters

Ladislav Krejčí (3) – Bylo znát, že se v reprezentačním dresu necítí dobře. Navzdory své aktuální formě v pražské Spartě předvedl matný výkon, výrazně chyboval před první brankou a nepomohla ani jeho zarputilost.

Vladimír Coufal (7) – Byl aktivní, snažil se patřit mezi lídry. Z West Hamu si předvedl skvělou formu, přesto bylo znát, že reprezentační styl mu nesedí. Na rozdíl od angažmá na ostrovech měl často tvořit hru a bylo zřejmé, že kreativita nepatří mezi jeho silné fotbalové stránky.

Tomáš Souček (5) – Nezklamal, nenadchnul. V defenzivních soubojích ukázal svou sílu, do ofenzivy však byl téměř nulový. Jako kapitán navíc nedokázal vyburcovat mužstvo k probuzení.

iZdroj fotografie: FAČR

Michal Sadílek (6) – Běžecky převyšoval zbytek mužstva, nelze mu upřít ani ofenzivní aktivitu. V prvních minutách naservíroval solidní šanci Janu Kuchtovi, přesto po úvodní čtvrthodině tápal.

David Jurásek (2) – Tristní výkon. Často ztrácel míče, frekvantovaně chyboval při bránění. Při své snaze o riskantní rozehrávku se podepsal pod dvě inkasované branky.

Václav Černý (4) – Počínal si překvapivě nesebevědomě. Svou aktivitou se snažil zakrýt technické nedostatky a pokles formy, přesto bylo znát, že tápe. Jeho individuální průniky často k ničemu nevedly.

iZdroj fotografie: FAČR

Mojmír Chytil (1) – Nejhorší hráč utkání. Po střele Kuchty dohrával situaci laxně s velkým respektem k soupeři. Zřejmě na něj dolehla atmosféra na vyprodaném albánském stánku, nedokázal hrát svou hru. Při první žluté kartě zbytečně fauloval, jde za ním i kontroverzní druhá žlutá karta. Obdobnou situaci měl řešit lépe, takto dal sudímu záminku k vyloučení.

Jan Kuchta (4) – První střelou zápasu mohl rozhodnout, ukázal svůj um. Ve zbytku utkání však byl – taktikou trenéra Jaroslava Šilhavého – utopený na kraji útoku, což není jeho přirozená pozice.

Lukáš Provod (3) – Jeho poločasové střídání mělo podpořit ofenzivu, nával centrů a šancí se však nekonal. Stejně jako jeho spoluhráči často ztrácel míče, pouštěl se do nesmyslných pokusů bez šance na úspěch.

iZdroj fotografie: FAČR

Tomáš Čvančara (3) – Střídal dvacet minut před koncem, do nebezpečnější pozice se nedostal.

Adam Hložek (5) – Na hřiště dorazil za téměř rozhodnutého stavu a nezklamal. Vytvořil si několik šancí, žádná z nich však mezi tři tyče nezamířila.

Kdo byl nejlepším hráčem české reprezentace v utkání proti Albánii?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články