Znamení pro Trpišovského: Z Jurečky by měl být žolík, na lavičce čeká kanonýr

GLOSA: Měl být útočníkem číslo jedna, přesto Václav Jurečka v aktuálním ročníku ani zdaleka nezáří. Kdy dojde trenéru Trpišovskému s výkony zkušeného střelce trpělivost?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

V závěru uplynulého ročníku byl Václav Jurečka zjevením. Osmadvacetiletý kanonýr měl průměr více než gól na zápas a zdálo se, že sešívaní našli nového kanonýra. Vysoký bijec se rázem v očích trenéra Jindřicha Trpišovského stal ústřední postavou mužstva, stejně jako dříve Jan Kuchta. Fanoušci a experti očekávali střeleckou mánii a Jurečka měl atakovat roli krále střelců. Jenže po deseti kolech je zřejmé, že dvou roli pravděpodobně nenaplní.

Vyhlášenému střelci totiž zvlhnul střelecký prach. Jurečka se trápí a góly střílí jen z penalt. Zatím v ligovém ročníku proměnil tři, jednou pálil jen do brankáře. Přesto jej trenér Jindřich Trpišovský dál a dál nasazoval do základní sestavy a ukazoval, že mu věří. Jenže Jurečka nadále tápe a jeho ofenzivní neefektivita pomalu, ale jistě začíná ohrožovat ambice sešívaných. Po ztrátě v Jablonci se červenobílí střelecky natrápili i proti Teplicím.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

V obou případech měl přitom Jurečka na noze vítězný gól, který mohl znamenat tři body. Ač nevypouští situace a nejde mu upřít snaha, je to zkrátka v současné době málo. Slavia potřebuje hrotového útočníka, na kterého se lze spolehnout. Na lavičce jich má přitom hned několik včetně skvěle hrajícího Mojmíra Chytila. Ten se zatím musí spokojit s rolí žolíka na závěrečné minuty, přesto ukázal, že je ve formě. A hlavně umí sázet góly.

Není nač čekat

V lize se trefil třikrát, naposledy dvěma góly a asistencí rozložil Tiraspol v Evropské lize. „Mojmír hrál skvěle, pomohl mu gól na začátku. V poslední době měl hroznou smůlu, v Teplicích a proti Spartě mu VAR neuznal gól, teď ho branka nakopla k velice dobrému výkonu,“ dodal na adresu letní posily z Olomouce. Není tak zřejmě nač čekat. Suma sumárum: Chytil je v gólové formě, Jurečka se trápí, Tijani nabírá zápasovou kondici a Van Buren je spokojený se svou současnou rolí.

Jednoznačnou jedničkou na hrot útoku by proto v nadcházejících kláních jak domácí soutěže, tak evropských pohárů být právě čtyřiadvacetiletý střelec. Dlouhé čekání na Jurečkovo gólové probuzení totiž může realisticky stát Slavii mistrovský titul: aktuálně ztrácí jen dva body, její bezzubé ligové klání však začínají být velkým problémem. Jestli trenér Trpišovský potřeboval znamení, tady ho má.

Měl by být Mojmír Chytil pro Slavii útočníkem číslo jedna?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články