Změny v reprezentační nominaci. Chybět bude dvojice slávistů a Čelůstka, povolán Černý

(zdroj: twitter.com/fctwente)

Nominace na reprezentační trojutkání hlásí první změny. Chybět bude jak stoper pražské Sparty Ondřej Čelůstka, tak dvojice sešívaných ve složení Ondřej Kolář – Petr Ševčík. Vinou pozitivního testu na přítomnost koronaviru jak bude Jaroslavu Šilhavému scházet i liberecký brankář Filip Nguyen. „Bohužel, pozitivní test na covid-19 mi vše překazil. Ale vše se děje z nějákého důvodu,“ napsal na svůj Facebook. 

Naopak velký návrat do reprezentačního dresu čeká křídelníka Václava Černého. Ten má po přesunu z Ajaxu Amsterdam do Twente výtečnou formu. Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál se v osmi utkáních trefil čtyřikrát, přidal i pět asistencí a jeho rukopis je na téměř polovině všech branek holandského mužstva.

„Užívám si, že chodím pravidelně do zápasů. Obrovsky si vážím šance, kterou dostávám. A pochopitelně mě těší, že plním roli útočníka a střílím góly.Všechno šlape od prvního dne. Vnímám rozdíl v komunikaci a důvěře. Je to perfektní od všech lidí. Je jenom na mně, abych si post udržel a pracoval na věcech, které nejsou dobré,“ přiznal nedávno pro sport.cz Černý.

„Musíme mu jen gratulovat, hraje teď velice dobře. Pokud bude ve výkonech, které podává, pokračovat a udrží si takovou produktivitu, má tu určitě dveře otevřené,“ komentoval pro isport.cz dobrou formu třidadvacetiletého hráče ještě před nedávnem kouč reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Vrací se i Jemelka

Toho v reprezentaci doplní i stoper Václav Jemelka, který na začátku října přestoupil ze Sigmy Olomouc do Oud-Heverlee Leuven a již si stihnul připsat první minuty v nejvyšší belgické soutěže. Spolu s ním se k týmu připojí i jeho bývalý spoluhráč z Olomouce Aleš Mandous, který o víkendu vychytal bezgólovou remízu proti Slovácku.

Čtvrtým doplněním kádru Jaroslava Šilhavého je brankář Tomáš Koubek, který stále v letošní sezóně čeká na svůj premiérový start v dresu německého Augsburgu. Reprezentace se nejprve představí 11. listopadu v rámci přátelského utkání proti Německu, hraném v Lipsku. Poté dohraje závěrečná dvě kola UEFA Ligy národů. Na domácím stadionu plzeňské Viktorie ve Štruncových sadech nejprve 15. listopadu bude bojovat s Izraelí a turnus zakončí o tři dny později federální derby se Slovenskem