Změna strategie pražské Slavie. Šéf klubu Tvrdík promluvil o budoucích přestupech a spekulacích

Sesun českého fotbalu na nižší příčky v koeficientu UEFA neznamená jen trable v nasazování českých týmů do evropských soutěží. Podle šéfa pražské Slavie Jaroslava Tvrdíka se tím mění také strategické rozhodnutí o přestupech. I proto mohou fanoušci sešívaných na výrazné příchody zkušených hvězd v nadcházejících měsících zapomenout.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Pražská Slavia v uplynulých pěti letech nakupovala řadu hráčů, jejichž věk se pohyboval těsně před hranicí třiceti let. Příkladem může být kupříkladu příchod záložníka Tomáše Malínského, který do Edenu zamířil v osmadvaceti letech nebo hostování rovněž osmadvacetiletého reprezentanta Michaela Krmenčíka z Belgie. Podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka nyní nebudou obdobné přestupy možné, strategie sešívaných se totiž změnila.  

Není žádným tajemstvím, že jsme se rozhodnutím představenstva dohodli na tom, že budeme skautovat a hledat nové hráče Slavie s věkovým omezením do dvaceti dvou let. To znamená, že dneska je naše dohoda taková, že si jen těžko umíme představit příchod hráče přes tuto věkovou hranici. Věk dvaadvacet let je hraniční,“ prohlásil Tvrdík v rozhovoru pro O2 TV Sport s tím, že situace na mezinárodní scéně se změnila.

iZdroj fotografie: Reuters

To znamená, že dnes je ideální věk příchodů hráčů do klubu osmnáct až jednadvacet let. To je priorita našeho skautingu až už v české nejvyšší soutěži nebo mezinárodních ligách,“ pokračuje a doplňuje, že důvodem je pád českého fotbalu v mezinárodním koeficientu a s tím spojené oslabení příjmů. „Naše pozice v mezinárodních soutěžích oslabuje, protože se Česko sesunulo v koeficientu,“ míní.

Jestli se to nepodaří změnit tak prodrat se z druhého předkola Ligy mistrů nebo Evropské konferenční ligy, kde se teprve hraje o nějaké smysluplné peníze, to jsou vlastně tři dvojzápasy. Takže se dnes logicky ukazuje, že ten posun živit se prodejem hráčů musí nastat a sehrává vyšší důležitost,“ zdůrazňuje Tvrdík, jehož slova demonstruje také příchod jednadvacetiletého švédského stopera Aihama Ousou.

iZdroj fotografie: Reuters

Podle informací deníku Sport se navíc nyní sešívaní zaměřují na mladší talenty české nejvyšší soutěže. V jejich hledáčku je údajně teprve sedmnáctiletý talent mladoboleslavského fotbalu Lukáš Mašek nebo osmnáctiletý útočník Slovácka Filip Vecheta. Tvrdík doplňuje, že to souvisí také s vývojem přestupového trhu jako takového.

Jak jsem nedávno slyšel od zkušeného hráčského manažera Mini Raioly z Monaka tak nejlepším produktem je dvaadvacetiletý hráč se zkušenostmi z národní ligy a mezinárodních soutěží. To je typický produkt pro mezinárodní fotbal. A samozřejmě i my podle toho budeme postupovat a posunovat to naše očekávání příchodu hráčů do Slavie směrem k těm mladším kategoriím,“ zakončil.

Zdroj: O2 TV Sport, Deník Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články