Zmar Sparty pokračuje. Hráči po zápase s Plzní odevzdávali dresy fanouškům

i Foto: ghanasoccernet.com

Utkání mezi Plzní a Spartou bylo zřejmě tím nejatraktivnějším duelem uplynulého víkendu. Ochozy v západočeské Doosan Aréně byly nabité k prasknutí a vzájemná nevraživost mezi domácím a hostujícím kotlem by se od časných odpoledních hodin dala doslova krájet. Měření sil mezi tradičními celky Fortuna ligy se neslo v poměrně vyrovnaném duchu a dlouho nebylo jasně prokazatelné, který tým odvádí na hrací ploše kvalitnější práci. Jenže pak se o slovo opět přihlásila letenská obrana, tentokrát prostřednictvím navrátilce Davida Lischky. Ten v první minutě druhého poločasu předvedl neskutečný kisk, který veškeré naděje Pražanů zhasil. Po závěrečném hvizdu se příznivci hostí dožadovali odevzdání dresů. A hráči jim vyhověli…

Spartu i nadále srážejí individuální chyby v obranné fázi

Šlágrem jedenáctého kola Fortuna ligy se bezesporu stal zápas mezi domácí Viktorií Plzeň a pražskou Spartou. Oba celky nevstoupily do nového ročníku zrovna pravou nohou, ačkoli jasným favoritem byli podle fotbalových fanoušků Západočeši. Utkání začalo poměrně vlažně, ani jeden z týmů nepředvedl žádné výraznější útočné akce. Plzeň sice dominovala z pohledu držení míče, nicméně fotbal se hraje na branky a ty ne a ne přijít. První poločas tedy skončil nerozhodně a Sparťané mohli i nadále pomýšlet, že si z Doosan Areny odvezou alespoň nějaký ten bod navíc, který by se jim v současné situaci opravdu hodil.

Jenže hned na začátku poločasu druhého přišla hrubá chyba hostujícího stopera Davida Lischky, který se po vleklých zdravotních komplikacích nedávno poprvé dostal do základní sestavy Pražanů. Ve 46. minutě dvaadvacetiletý obránce poslal malou domů na brankáře Heču, jenže rozehrávka se mu krutě nepovedla. Místo toho namazal do běhu Michaelu Krmenčíkovi, který se tváří v tvář svatyni soupeře nemýlil. Výsledek 1:0 nakonec vydržel až do koce zápasu a Sparta tedy po Slavii podlehla i druhému lídrovi letošních tabulek.

Hráči po zápase smutnili a pokorně odevzdali dresy fanouškům

Sparta se po dalším neúspěchu propadla v tabulce domácí nejvyšší soutěže až na osmé místo a je jasné, že vedení klubu v brzké době vyvodí nějaké důsledky. O první krok se postarali i sami příznivci letenského celku. Když jim totiž fotbalisté přišli poděkovat za diváckou kulisu, vyslechli si od nich řadu vulgárních narážek a s většinou argumentů museli se sklopených zrakem souhlasit.

Kotel Pražanů posléze začal vyvolávat, že si hráči nezaslouží nosit rudé dresy a dožadoval se, aby je okamžitě sundali. Ti nakonec tlaku veřejnosti podlehli a do kabin tak odcházeli bez nich. Tento krok komentoval Martin Frýdek, jeden z letenských fotbalistů, následovně:

„Po zápase jsme s nimi komunikovali. Řekli nám o dresy, tak jsme jim je dali. Pro jejich nespokojenost máme určitě pochopení. Nedaří se nám, v tabulce jsme na tom opravdu bídně. Pořád dokola opakujeme ty samé chyby. Hodně nás to štve, bohužel se nám to stává často. Je to složité na to reagovat a zároveň a být psychicky v pohodě.“

Fanoušci se zároveň dožadovali, aby svou košili odevzdal také trenér hostí Václav Jílek. Ten se ovšem nenechal strhnout davovou nespokojeností a pronesl, že takový krok ničemu neprospěje.