Zlomený Varane opouštěl hřiště v slzách. Zřejmě kvůli zranění přijde o mistrovství světa

Stoper Raphaël Varane předvádí v dresu Manchesteru United v letošní sezoně fantastické výkony. Jenže utkání s Chelsea nedohrál a jeho účast na mistrovství světa je vážně ohrožena.

i Zdroj fotografie: Manchester United FC
                   

Před týdnem plakala po utkání Premier League hvězda Tottenhamu. Richarlison opouštěl stadion o berlích přesvědčený, že se kvůli zranění jeho sen o účasti na mistrovství světa rozplynul. Šampionát v Kataru odstartuje za necelý měsíc. Navzdory původním prognózám by pětadvacetiletý Brazilec měl nakonec turnaj stihnout. „Mohu potvrdit, že absolutně neriskuje, že by chyběl na mistrovství světa. Zranění není zas tak vážné. Jsem za to rád,“ řekl trenér Spurs Antonio Conte.

Varane? Má formu jako hrom

Počet hvězd, které se nestihnou z marodky vrátit, ovšem narůstá. Třeba Anglie má obranu v rozkladu a značné problémy hlásí i Francie. Výběr galského kohouta se navíc zřejmě bude muset obejít o hlavní oporu defenzivy. Sobotní utkání Manchesteru United s Chelsea kvůli zranění nedohrál Raphaël Varane. Již na hřišti přemohly zkušeného stopera emoce. Není se co divit. Varane má formu jako hrom a patří k nejlepším hráčům United.

Co se vlastně stalo? Po špatném došlápnutí nebo spíše pohybu se rukou instinktivně chytil za pravý zadní stehenní sval. Přivolaný fyzioterapeut se také dvakrát dotkl hamstringu. Může jít ovšem i o problém s třísly případně s kolenem. Varane každopádně hned věděl, že je zle i s výhledem k mistrovství světa. Proto také ty slzy. Za celé ty roky, co hrál za Real Madrid, jsem Varaneho nikdy takhle neviděl. Je opravdu zlomený z toho, že bude chybět na mistrovství světa. Fotbal umí být krutý,“ napsal jeden z fanoušků bílého baletu na Twitter.

Ten Hag: Chápu jeho emoce

O přínosu Raphaëla Varaneho promluvil po utkání Christian Eriksen. „Od té doby, co jsem tady, má neuvěřitelnou formu a v zápasech si vedl neskutečně. Bude nám chybět. Uvidíme, co se vlastně stalo, a budeme ho jako tým podporovat,“ poznamenal dánský fotbalista. Trenér Erik ten Hag nechtěl bezprostředně po utkání dělat unáhlené závěry. Musíme počkat minimálně 24 hodin, aby lékaři mohli udělat svou práci a stanovit diagnózu. Chápu jeho emoce [vzhledem k mistrovství světa]. Musí počkat, je zkušený, zatím nic nevíme,“ cituje trenéra Manchesteru United TheAthletic.

Je Raphaël Varane nejlepším hráčem Manchesteru United?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články