Zlatan Ibrahimović varuje Haalanda: Dávej si pozor na Guardiolu

Norský kanonýr Erling Haaland zažívá po přestupu do anglického Manchesteru City rekordní vstup do nového ročníku. Podle Ibrahimoviće by si však měl dávat pozor na ego klubového lodivoda Pepa Guardioly.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

V současnosti by se jen těžko dal najít kanonýr v lepší formě. Dvaadvacetiletý útočník Erling Haaland se v prvních patnácti utkáních za Manchester City prosadil hned dvaadvacetkrát, z toho sedmnáctkrát v anglické Premier League. Není proto divu, že se posila, za kterou klub v létě zaplatil 51 milionů eur (1,25 miliardy korun), stala v uplynulých týdnech jak miláčkem fanoušků z Emirates Stadium, tak stavebním kamenem mužstva Pepa Guardioly.

Norský střelec téměř dokonale zapadl do Guardiolovy skládačky a ten nešetří chválou k jeho výkonům. Podle švédského útočníka Zlatana Ibrahimoviće by si však Haaland měl dávat na osobu španělského stratéga pozor. „Haaland se mi moc líbí, je to velmi inteligentní hráč. Zná naplno svou hru a ví, kdy se do ní zapojit. Proto se nestahuje do hloubky pole, ale pokorně čeká kousek od brány a sází góly,“ prohlásil na jeho adresu pro Canal Plus.

iZdroj fotografie: Manchester City FC

Připomíná mi hráče jako Filippo Inzaghi, David Trezeguet nebo Christian Vieri. Ve skutečnosti je novou verzí všech tří těchto hráčů,“ doplňuje s tím, že si není jistý nad dalším rozvojem norského útočníka. „Jestli ho Guardiola dokáže rozvíjet? To bude záležet na egu, které Guardiola má. Kdoví, jestli bude chtít být větší než Haaland nebo ne. Nikdy nedovolil mně nebo ostatním, abychom byli stejně velcí,“ uvedl švédský reprezentant, který na španělského kouče nevzpomíná v nejlepším světle.

Ibrahimovićova zkušenost

Jednačtyřicetiletý rodák z Malmö strávil pod Guardiolou v dresu Barcelony jedinou sezónu, než zamířil do AC Milán. Posléze otevřeně přiznal, že jeho vztahy se španělským trenérem byly dlouhodobě na bodu mrazu. Na Camp Nou navíc vinou Messiho ztratil svou herní roli, nepomáhaly mu ani údajné agresivní slovní výpady vůči dnes jednapadesátiletému stratégovi. „Od té doby se stalo spoustu věcí, takže nevím, jak dneska pracuje. Ale vůbec mě to nezajímá. Už to není můj kouč,“ prohlásil naposledy před šesti lety na jeho adresu Švéd.

Dokáže Guardiola plně rozvinout Haalandův talent?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články