Zlatan Ibrahimovič se vrací do Evropy, láká jej Itálie

i Foto: en.as.com
                   

Platí za největší hvězdu americké MLS, kde aktuálně hájí barvy Los Angeles Galaxy. Zlatan Ibrahimovič je i přes pokročilý věk ve výborné kondici a ačkoli už jeho vrstevníci pomýšlí na konec kariéry, on se namísto toho hodlá vrátit na evropský kontinent, kde se opět střetne s fotbalovou smetánkou. Kam by případně mohl zamířit? Do hry se zapojily zejména kluby z Itálie. Podle zákulisních zdrojů se dokonce rýsuje Zlatanova spolupráce s českým záložníkem Ladislavem Krejčím.

Bologna se hlásí do fronty zájemců o Ibrahimoviče

Italská Serie A je v plném proudu a má za sebou už jedenáct soutěžních kol. Jeden z klubů, který s dosavadními výkony nemůže být v žádném případě spokojený, je Bologna. Té momentálně náleží třinácté místo v tabulce, čímž se řadí do slabšího průměru. Právě proto se tamní vedení porozhlíží po nových posilách a do hledáčku chorvatského trenéra Siniše Mihajloviče, jenž od léta tohoto roku bojuje s leukémií. Ibrahimovič prý o angažmá v Bologni opravdu stojí, a to zejména kvůli výše zmíněnému koučovi. Tisku to potvrdil sportovní ředitel Walter Sabatini:

„Chce k nám kvůli Sinišovi Mihajlovičovi. Uděláme maximum pro to, aby se tahle šílenost podařila.“

Pokud by jednání dopadla zdárně a sedmatřicetiletý Zlatan Ibrahimovič by do Bologni skutečně zamířil, pravidelně by tak nastupoval po boku českého rodáka Ladislava Krejčího, který je tuzemským fanouškům znám z řady reprezentačních utkání a také časů svého působení v pražské Spartě.

Přestup do známých vod prý není pravděpodobný

Zlatan Ibrahimovič nastupoval během let strávených v prostředí profesionálního fotbalu za velké množství prestižních týmů. Ve svém životopise nosí například Barcelonu, Ajax Amsterdam, Inter Milán, Juventus Turín či AC Milán. Nabízí se tudíž i možnost, že by se mohl vypravit na známou adresu. Ta je však podle představitelů AC Milán spíše nereálná.

Paolo Maldini, legendární italský fotbalista, jenž spojil celou svou kariéru právě s AC Milán, míní, že by Ibrahimovič na takto významný klub dnes neměl. Pro Sky Sports před nedávnem uvedl:

„Ibrahimovičův návrat do Itálie by byl určitě snem mnoha fanoušků i jeho samotného. Ale já osobně si myslím, že někde v duchu se vlastně bojí, že už by nebyl tak dominantní jako dřív. Živě si pamatuji, jak mě trenér Carlo Ancelotti posadil v derby na lavičku a já naprosto zuřil. Tehdy jsem si ale uvědomil, že nedokážu akceptovat sezonu, ve které bych nebyl pravidelně v základu. Nevím, jestli by Ibra něco takového zvládl, jeho ego je přeci jen poměrně astronomické.“

Ať to nakonec dopadne jakkoli, Zlatan Ibrahimovič v MLS končí. V Los Angeles Galaxy mu vypršela smlouva a švédský rodák nesčetněkrát uvedl, že by se rád vrátil na starý kontinent. Na rozhodnutí, kam zamíří, si budeme muset počkat.

Foto: en.as.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?