Zlatan Ibrahimović opět řádil! Dvěma góly rozhodl milánské derby, Conteho Inter neměl nárok

Zlatan Ibrahimović se po prodělání nákazy koronavirem vrátil na fotbalové trávníky ve velkém stylu. Devětatřicetiletý útočník v rozmezí čtyř minut zařídil dvěma góly vítězství svého AC Milán nad městským rivalem. Inter sice ještě v snížil gólem Romela Lukaka, tři body však zůstaly svěřencům Stefana Pioliho. Milánské AC tak zůstává neporaženo a stále vede tabulku italské Serie A.

„Cítím se lépe. Jak řekly úřady, karanéna je u konce. Covid si troufl mne vyzvat. Špatný nápad,“ napsal před týdnem na svůj Twitter nejlepší střelec v historii švédské reprezentace. Svůj návrat na trávníky okořenil i typickým hashtagem „bůh je zpátky“. A právě tak se vrhnul i do svého prvního utkání v letošní sezóně.

AC od začátku tlačilo, což vyústilo v penaltu již po deseti minutách. Obránce Interu Aleksandar Kolarov ve vápně jasně fauloval Ibrahimoviće. Ten sám se postavil k penaltě, Samir Handanovič jeho první pokus vychytal, při následné dorážce se Ibrahimović nemýlil.

Sotva se Inter vzpamatovával z inkasované branky, přišla druhá. V 16. minutě zakroutil přesný centr do vápna Rafael Leao a švédský kanonýr si s nabídkou poradil nejlépe, jak mohl. Sveřenci Antonia Conteho stihli ještě do konce prvního dějství snížit. Ve 29. minutě se po centru Ivana Perišiće prosadil třetím gólem ve třetím utkání Romelu Lukaku.

Ve druhé půli tlačil zejména Inter, v 74. minutě byl dokonce po střetu Gianluigiho Donnarummy a Romela Lukaka blízko penaltě. Tu však nakonec odvrátil výrok videorozhodčího. Belgický útočník se dostal do vyrovnávací šance ještě v nastavení druhého poločasu, ten však sám před Donnarumou neuspěl a Inter pak podruhé v sezóně ztratil body.

Naopak poprvé v sezóně ztratila body Atalanta Bergamo, která v Neapoli prohrála po dvou gólech Hirvinga Lozana 4:1. Český záložník Jakub Jankto slavil vítězství své Sampdorie, která si pohodlně třemi góly poradila s Laziem Řím.