Zlatan Ibrahimovič pronesl řadu nesmrtelných hlášek: Ferrari vs. Fiat, bůh, párek v rohlíku nebo pozvánka pro reportérku. Jaká je nejlepší?

Zlatan Ibrahimovič se do historie zapsal skvělými góly i nesmrtelnými hláškami. Tady je deset jeho legendárních komentářů. Jaký je nejlepší?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Která hláška Zlatana Ibrahimoviče je ta nejslavnější? Řada jeho komentářů je nesmrtelná. Mezi ně rozhodně patří originální kritika Pepa Guardioly. „Když si mě koupíte, tak kupujete Ferrari. Když řídíte Ferrari, tankujete do něj nejkvalitnější benzín a na dálnici pak pořádně šlápnete na plyn. Guardiola natankoval naftu a odbočil na venkov. Jestli tohle chtěl od začátku, měl si koupit Fiat,“ dal Zlatan jasně najevo, co si o španělském trenérovi myslí.

Pojď sem, kam jdeš

V době, kdy švédský reprezentant válel v Ajaxu Amsterdam (2001-2004), skóroval jak na hřišti, tak i na tiskových konferencích. Jako třeba když popsal svou kličku proti Liverpoolu. „Nejprve jsem šel doleva, on taky. Pak jsem šel doprava a on taky. Pak jsem se znovu pohnul doleva, on šel na párek v rohlíku,“ okomentoval Ibrahimovič souboj s Stéphanem Henchozem, kterého poslal „na párek“. 

Zlatan Ibrahimovič je legendou kvůli gólům i hláškám.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Legendární je také rozhovor Zlatana s reportérem před play-off o postup na mistrovství světa 2014. „Jen Bůh ví, kdo postoupí,“ zmínil Ibrahimovič. Novinář mu řekl, že toho je těžké se zeptat. Odpověď útočníka? „Právě s ním mluvíte,“ odzbrojil tazatele. Vysoké sebevědomí provází útočníka v průběhu celé kariéry. Potvrzuje to i reakce na komentář Erica Cantony, který zmínil, že by Ibra mohl být princem Manchesteru. „Nebudu králem Manchesteru, budu bohem Manchesteru,“ poznamenal rodák z Malmö.

Přišel, viděl, zvítězil

V roce 2012 přicházel Ibrahimovič do Paris Saint-Germain v pozici velké hvězdy. „Je pravda, že toho o zdejších hráčích moc nevím. Ale oni rozhodně vědí, kdo jsem,“ uvedl útočník, který vyhrál Serii A, LaLigu, Ligue1 a Eredivisii. Když se pak s PSG loučil, poslal do světa další nezapomenutelnou hlášku. „Přišel jsem jako král a odešel jako legenda,“ pronesl Ibrahimovič. S pařížským velkoklubem během čtyřletého působení u Seiny čtyřikrát získal francouzský titul a slavil i dalších devět trofejí.

V Itálii hrál Zlatan Ibrahimovič za Inter i AC Milán.
iZdroj fotografie: Reuters

Vysokým sebevědomím udivoval švédský fenomén už coby teenager. Přesvědčil se o tom například dlouholetý trenér Arsenalu. „Když mi bylo 17 let, Arsene Wenger mě chtěl na zkoušku v Arsenalu. Odmítl jsem. Zlatan nedělá konkurzy,“ prohlásil Ibrahimovič. Zlatý míč sice nikdy nezískal, to ho ale evidentně netrápí. „Nepotřebuji Zlatý míč, abych věděl, že jsem nejlepší,“ nechal se slyšet kanonýr, který v kariéře odehrál 660 zápasů se skvělou bilancí 414 vstřelených gólů a 194 asistencí.

Fanoušci z hejtrů

Řada reportérů se přesvědčila, že dělání rozhovorů s Ibrahimovičem není snadná disciplína. Své by mohla vyprávět italská novinářka, která se Zlatana zeptala na sexuální orientaci. „Přijď ke mně na návštěvu a já ti ukážu, jestli jsem gay. A vezmi i svou sestru,“ řekl na dotaz hvězdný útočník. A víte co Zlatan Ibrahimovič potřebuje? Nejsou to ocenění. „Potřebuji nové hejtry. Ti původní se stali mými fanoušky,“ pobavil nepřehlédnutelný hráč originální hláškou.

Baví vás více Zlatanovy góly nebo hlášky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články