Zlákal ho dvojnásobný plat v Paris Saint-Germain. Nejsem šťastný, přiznává dnes bývalý záložník Liverpoolu

V dresu anglického Liverpoolu zářil a stal se jedním ze základním stavebních kamenů kádru trenéra Jűrgena Kloppa, přesto se nedohodnul na nové smlouvě a jako volný hráč zamířil do francouzského Paris Saint-Germain. „Nemůžu říct, že jsem šťastný,“ přiznal nyní nizozemský záložník Georginio Wijnaldum.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vítězství v anglické Premier League, Superpoháru UEFA, Lize mistrů a na Mistrovství světa ve fotbale klubů. Nizozemský reprezentant Georginio Wijnaldum v dresu Liverpoolu zářil a během pěti let na Anfield Road se tučným písmem zapsal pod úspěchy kádru trenéra Jurgena Kloppa. Přesto se s klubem vinou vysokých finančních požadavků nedohodnul na nové smlouvě a v létě se tak stal volným hráčem.

Bývalý hráč nizozemského Feyenoordu, PSV Eindhoven a Newcastlu United měl nemířeno do Barcelony. Výrazně o něj stál jeho krajan na lavičce katalánského klubu Ronald Koeman, se kterým podle informací experta na fotbalové přestupy Fabrizia Romana několikrát telefonicky hovořil. Neformálně byly domluveny také podmínky smlouvy, než se do všeho vložilo francouzské Paris Saint-Germain.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To si v současné situaci mohlo dovolit nabídnout osmdesátinásobnému nizozemskému reprezentantovi více než dvojnásobný plat, který by mohl inkasovat na Camp Nou. Právě proto Wijnaldum neváhal a na začátku června podepsal smlouvu ve francouzské metropoli. Přesto nyní přiznává, že v Parku princů příliš spokojený není. Třicetiletý středopolař se totiž ve vysoké konkurenci kádru Mauricia Pochettina nedokázal prosadit a nastupuje jen jako střídající hráč.

Celkem v letošní sezóně zasáhnul napříč soutěžemi do jedenácti utkání z nichž odehrál více než osmdesát minut jen třikrát. Pro nizozemský server NOS přiznal, že se aktuálně zdaleka necítí na vrcholu své kariéry.Nemůžu říct, že se cítím šťastný. Moje současná situace není taková, jakou jsem si představoval. Ale to je fotbal a já se musím naučit s tím zacházet. Jsem bojovník. Musím zůstat pozitivní, tvrdě bojovat tak, abych hrál více,“ prohlásil.

Velmi jsem se těšil na budoucnost, na nový krok a stalo se tohle. Je to velmi náročné,“ zakončil třicetiletý Wijnaldum, který nehraje zejména na úkor zálořníku Andera Herrery a Idrissy Gueyeho. Obavy o budoucnost nizozemského reprezentanta má také trenér jeho národního týmu Louis van Gaal. „Samozřejmě mám obavy. Mluvil jsem s ním, když dorazil na reprezentační sraz, ale varovné zvony zatím neznějí,“ prohlásil pro média.

Zdroj: NOS, Fabrizio Romano

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články