Zklamaný Svědík po vypadnutí Slovácka z Evropy: Když jdu na penaltu, měl bych ji proměnit – SportyŽivě

Zklamaný Svědík po vypadnutí Slovácka z Evropy: Když jdu na penaltu, měl bych ji proměnit

Osmnáct let. Tak dlouho čekali příznivci Slovácka na návrat do evropských pohárů. Klub před předkolem Evropské konferenční ligy investoval do zvučných posil, přesto svěřenci Martina Svědíka odvetu nezvládli a po penaltách v evropských pohárech končí.
i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

 „Není to zklamání jen proto, že jsme byli lepší. Soupeř měl svoji kvalitu v přechodové fázi a zakončení, ale dojeli jsme na naše neproměňování šancí a naše chování ve finální třetině. To bylo klíčové. Ten obdržený gól v 88. minutě se ukázal jako velmi špatný, museli jsme to honit v odvetě a nedokázali jsme přidat druhý gól,” prohlásil po utkání s bulharským Lokomotivem Plodiv Svědík.
Slovácko přitom dokázalo úvodní jednobrankové manko vyrovnat již po 26. minutách, kdy otevřel skóre pumelicí Vlastimil Daníček. Celek z Uherského Hradiště byl i nadále aktivnější, ale ani jedna z dalších šestnácti střel mezi tři tyče nezamířila. Svěřenci Martina Svědíka mohli rozhodnout v prodloužení, opět však doplatili na neproduktivitu a nedokázali utkání strhnout na svou stranu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Penaltovou loterii o postup pak zvládnul lépe bulharský celek. Vlastimil Daníček, Daniel Holzer ani Milan Kohút své pokutové kopy neproměnili a do dalšího předkola zamířil Lokomotiv Plodiv. „Jestliže prostě na tu penaltu jdu, tak bych ji měl proměnit. Ale to už jsou potom nervy, my jsme hlavně k těm penaltám vůbec neměli dojít. Měli jsme na soupeře po prvním gólu zatlačit a proměnit naše šance,” komentoval Svědík.

Pro mě i pro kluky je to zklamání z toho, že jsme to nedotáhli dál a z toho, že se vám každý rok nepoštěstěstí, abyste si zahráli poháry. Nepřidali jsme nic do koeficientu a je jasné, že bude čím dál těžší se do těch pohárů dostávat,” ví Svědík, kterému nepomohla ani čtveřice nových posil v kádru. Teď se však Slovácko musí soustředit na víkendové ligové klání proti českobudějovickému Dynamu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

„Určitě to bude těžké, protože máme v nohách 120 minut. Navíc psychika určitě momentálně je na bodu mrazu, takže to bude o tom dobře namotivovat hráče a vybrat vhodnou sestavu. Ale očekávám, že to pro nás bude hodně náročný zápas, ať už fyziologicky nebo psychicky. Musíme udělat všechno proto, abychom byli maximálně připraveni,” zakončil.

zdroj: Tisková konference 1. FC Slovácko, livesport.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 347 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Brzdění motorem může být nejen výhodné, ale v některých případech také škodlivé pro váš vůz
ArmádníZpravodaj.cz
Plamenomet, nejděsivější zbraň světa a noční můra všech vojáků. Nikdo nechce takto zemřít
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí