Zhodnocení letních posil Baníku: Výrazné přešlapy, neúspěšná sázka a jeden jackpot

Osm nových jmen přivedl do svého kádru v létě ostravský Baník. Kdo v modrobílém dresu zářil a s kým naopak Slezané šlápli vedle?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Ladislav Takács (přestup ze Slavie Praha, okolo 11 milionů korun)

Po půlročním hostování z pražské Slavie, při kterém Takács nasbíral vinou zranění jen málo přes tři stovky minut na trávníku, Baník uplatnil na vysokého defenzivního záložníka opci. Riskantní sázka na velmi často zraněného hráče se však zatím Ostravě nevyplácí. Po třech utkáních v základní sestavě, ve kterých předváděl navzdory výsledkům slušný výkon, si opět obnovil zranění kolene. Jeho podzimní start tak zůstává nejistý, stejně jako jeho forma v nadcházejícím období.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 4/10

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Robert Miškovič (přestup z NK Istra, 6 milionů korun)

Jednoznačně největší přešlap předchozího sportovního vedení Baníku. Nákladná posila ukázala své umění jen v ligovém poháru proti Velvarům a Kromeříži, v ligové soutěži však jde znát, že chorvatský mládežnický reprezentant zdaleka nedosahuje potřebné úrovně. Trenér Pavel Vrba jej po úvodních nepříliš povedených výkonech nechal na lavičce náhradníků, naopak Pavel Hapal se ho snaží využívat jako žolíka na závěrečné minuty. Ani v nich však neukazuje, proč by na něm Ostrava měla stavět.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 1/10

Cadu (hostování z Viktorie Plzeň)

Dlouho se v novém angažmá otrkával a stále se mu nedaří prezentovat se naplno výkony, které jej zdobily loni v dresu Pardubic. Přesto je pro Baník na pravém kraji zálohy aktuálně nejlepší možnou variantou.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 6/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Srdjan Plavšić (hostování ze Slavie Praha)

Plní roli vysoce nadstandartního hráče a během půl roku se stal miláčkem ostravských fanoušků. Fotbalově často bývá nejlepším hráčem Baníku na hřišti, nelze mu upřít snaha, urputnost ani drajv. Přesto mu, stejně jako na Letné či v Edenu, chybí koruna v podobě produktivity.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 9/10

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Michal Frydrych (příchod z Wisly Krakow, volný hráč)

Pavel Vrba se z odchovance slezského klubu snažil na startu nového ročníku vytvořit konstruktivního stopera. Dvaatřicetiletý Frydrych se proto v úvodních vystoupeních často trápil, a i z jeho chyb pramenily inkasované branky. Pod Hapalem se jeho herní projev výrazněji zlepšil, přesto Baník zdaleka nemůže být vzhledem k ambicím klubu s jeho výkony spokojený.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 5/10

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Jan Kubala (příchod z Udinese U19, volný hráč)

Přicházel s velkou pompou, přesto bylo po několika trénincích jasné, že Baník na něm v letošním ročníku stavět nebude. Přechod z mládežnického do dospělého fotbalu se v případě dvaadvacetiletého záložníka nepovedl. Po krátkém hostování ve Vyškově se Kubala rozhodl ukončit fotbalovou kariéru a věnovat se studiím na vysoké škole.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 0/10

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Jiří Letáček (hostování s opcí z Pardubic)

Pro Baník mělo jít o možnou alternativu k Janu Laštůvkovi, přesto je Latáčkovo působení v Ostravě zatím zklamáním. V přípravě se mnohem lépe prezentoval teprve osmnáctiletý odchovanec Martin Hrubý, který v posledních zápasech vystřídal Letáčka na lavičce. Důvěru navíc dostal také v pohárovém utkání ve Velvarech a proto se zdá, že angažmá kmenového hráče Pardubic ve Vítkovicích skončí velmi rychle.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 2/10

Eldar Sehić (hostování s opcí z Karviné, více než milion korun)

Střídavě oblačno. Bosenský levý obránce či záložník ukázal na podzim náznaky slibných výkonů, přesto svůj potenciál zdaleka nedokázal pravidelně naplňovat. Z jedenácti vystoupení proto odehrál více než osmdesát minut jen čtyřikrát.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 5/10

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Kdo byl nejhorší letní posilou Baníku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články