Železná Sparta i nadále řeziví, Plzeň ji přejela rozdílem třídy

                   

O tom, že Sparta Praha se potýká s hlubokou herní i výsledkovou krizí, jsme se mohli přesvědčit v uplynulém utkání proti Viktorii Plzeň. Západočeši dali Pražanům lekci z produktivity, navíc jim oplatili nedávnou vysokou prohru stejnou mincí. Z pohledu na hřiště muselo mít většině letenských fanoušků, kteří zápas sledovali pouze u televizních obrazovek, smutno. Jejich oblíbený tým totiž nepředvedl prakticky nic, co by se dalo odměnit pochvalou. Rozeberme si proto společně všechno, co bylo ze strany Sparťanů vedených dočasným trenérem Horňákem špatně.

Děravá obrana, která se na trávníku jen tak „plácala“

Ačkoli se jednalo o papírově zajímavý duel mezi druhým a třetím celkem tabulky, realita vypadala diametrálně odlišně. Většina internetových diskutujících přirovnávala výkon Sparty k druholigovému celku, který se momentálně chystá vstoupit do baráže o sestup a proto šetří síly na důležitější klání. Vlna kritiky se snesla především na zadní řady hostujícího celku.

Obrana Sparty opět hořela a stejně jako v předchozích zápasech se zmar točil hlavně kolem jména Ondřeje Zahustela, který leží mnohým fanouškům v žaludku. Už za trenéra Zdeňka Ščasného fandové nechápali, že právě tento krajní bek s vysokou mírou chybovosti neustále nastupuje v základní sestavě. To se nezměnilo ani po odchodu hlavního kouče a Michal Horňák má určitě o čem přemýšlet.

Neviditelné a odevzdané výkony zahraničních posil

Do zápasu s Plzní v základní sestavě nastoupil švédský krajní záložník David Moberg Karlsson, který na jaře odehrál 13 duelů, v nichž vstřelil 3 góly. I když se opravdu snažil dostat do hry i proti Viktorce, nakonec bohužel neuspěl a stal se prvním fotbalistou, který po poločase odcházel ze hřiště. Ještě horší divadlo na hřišti předvedl rumunský reprezentant Alexandru Chipciu. Devětadvacetiletý záložník se připletl k důležité brance domácích, kdy zcela nepochopitelně vypustil souboj s útočícím hráčem a jeho tým za to byl  po právu potrestaný. Utkání sice dohrál až do konce, nicméně by se nikdo nemohl divit, kdyby už se v základní sestavě neobjevil a v brzké době z klubu odešel.

Chybující brankář a bezzubý útok

Osmadvacetiletý Milan Heča si v brance Sparty vybral snad všechnu smůlu, kterou v rámci jednoho zápasu lze. Kromě toho, že inkasoval hned čtyři branky, se na dvou z nich nesporně podílel. V situaci předcházející druhému gólu se nedomluvil se spoluhráči a nechal míč naprosto nepochopitelně projít malým vápnem až k útočícímu soupeři, který kulatý nesmysl bez problémů odklidil do prázdné branky. Při individuální akci Jana Kovaříka zase zvláštně vyběhl až za hranici velkého vápna, načež jej domácí hráč pohodlně obstřelil a zvýšil vedení Plzně na 3:0.

V útoku se Sparta také příliš nepředvedla. Branku soupeře ohrozila jen minimálně, Hruška se po zápase ani nemusel sprchovat. Šestnáctiletý Adam Hložek je sice talent, ale teprve dozrává, takže na hrotu toho sám moc nepředvede. Zvláště v případě, když pro něj spoluhráči žádnou útočnou akci nepřipraví…

Foto: diesel-generator.me

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články