Zbrojovka chce ukončit kolotoč postupů a sestupů. Brněnský celek však posiloval spíše kosmeticky

KOMENTÁŘ: Brněnská Zbrojovka je opět prvoligová. Tradiční klub, který je na fotbalové mapě déle než století, však věří, že boj o postup zažil na dlouhou dobu naposledy.

i Zdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno
                   

Druhé největší české město má opět svého zástupce mezi tuzemskou fotbalovou smetánkou. Brněnská Zbrojovka jednoznačně dominovala druhé lize a s náskokem šestnácti bodů nad druhou Vlašimí si zajistila postup dlouho dopředu. Vedení tradičního klubu tak mohlo již dříve uvažovat, jak zabránit efektu uplynulých let. V poslední pětiletce totiž fanoušci museli hned dvakrát oplakávat sestup a jasným cílem tak byl konec pendlování mezi první a druhou ligou.

Klíčovou postavou ofenzivy by měl být velezkušený kanonýr Jakub Řezníček, jehož služby si Brno pojistilo na další rok. Čtyřiatřicetiletý hráč, který prošel hned osmi ligovými kluby, je i přes složitou povahu zárukou gólů. Loni jich ve druhé lize nasázel osmnáct a u dalších pěti asistoval. Vedle něj pak začínají zářit mladé pušky v podobě devatenáctiletého tria Michal Ševčík, David Jambor a Lukáš Endl.

iZdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno

Právě proto vsadila Zbrojovka při letním posilování na zkušenost. Ze Slovácka dorazil levý obránce Josef Divíšek, ze Zlína pak Róbert Matejov. O restart kariéry se pokusí ostravský odchovanec Denis Granečný, jehož fotbalový vývoj se v posledních dvou letech i přes hostování v zahraničních destinacích zasekl. Na testech dále uspěl nigerijský křídelník Wale Musa Alli, který by měl zlepšit variabilitu v útoku.

Šance pro Granečného a Faltu

O restart se bude v brněnském dresu pokoušet také Šimon Falta a o stále místo v prvoligovém klubu pak bude bojovat Jan Štěrba ze Sigmy Olomouc. Je tak jasné, že Brno musí sázet zejména na týmovost, mladé pušky a úderné kladivo na hrotu útoku v podobě Jakuba Řezníčka. Zůstává totiž velkou neznámou, zda se Granečný s Faltou skutečně dokážou dostat do nejlepší možné formy.

iZdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno

Zbrojovku naopak opustil po konci kariéry Pavel Zavadil a s kádrem se rozloučili také Jan Moravec, Peter Štepanovský, Lukáš Kryštůfek, Damián Bariš nebo Adrián Čermák. Přesto má mužstvo trenéra Richarda Dostálka větší šance udržet se mezi elitou než před dvěma lety. Zradit může Brňany jen marodka či krize jejich ústřední střelecké postavy Jakuba Řezníčka. A také los, který může mladým hráčům pošramotit sebevědomí. V prvních šesti kolech totiž Dostálkovi svěřenci nastoupí proti Slovácku, Baníku, Slavii a Plzni.

Zůstane Zbrojovka prvoligová?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Skryté prvky a funkce Škodovek: Majitelé o nich často nevědí, přitom mají náramně praktické vlastnosti
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nad Ukrajinou se rozvírá stále dokonalejší protivzdušný deštník. Pro ruská letadla je zdejší nebe smrtící
Události247.cz
Události247.cz
Proč by Putin nařídil poškození plynovodu Nord Stream? Důvodů je hned několik
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na tomto obrázku jsou 2 chyby –⁠ viditelné na první pohled, ale najde je jen ten, kdo má dobře vyvinuté logické myšlení