První zimní posila pro Zbrojovku Brno

Brněnská Zbrojovka hlásí příchod první zimní posily. Kádr trenéra Richarda Dostálka vyztuží pravý obránce z plzeňské Viktorie.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Ligový nováček z Brna hlásí další posilu v boji o udržení. Aktuálně jedenáctý celek ligové tabulky inkasoval na podzim 34 branek, což je po Teplicích a Pardubicích třetí nejvyšší počet. Trenér Richard Dostálek si proto vyhlédnul posilu do defenzivy v podobě mladého pravého beka. Dres Zbrojovky oblékne teprve dvacetiletý obránce Josef Koželuh, který na jihu Moravy bude rok a půl hostovat.

Zbrojovka má posléze možnost uplatnit na hráče opci. „Jsem rád, že to takto dopadlo a dostanu příležitost porvat se o místo v sestavě. Rád bych v Brně udělal první kroky v nejvyšší soutěži a pomohl klubu k dobrým výsledkům,“ řekl Koželuh po podpisu na stránkách klubu. Letitý mládežnický reprezentant strávil poslední rok v dresu druholigové Chrudimi, zkušenosti sbíral také ve Viktorii Žižkov. Celkem ve druhé nejvyšší soutěži nastoupil ke 39 utkáním.

iZdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno

Odchovanec plzeňského fotbalu věří, že aklimatizace v Brně bude rychlá. Pomoci by mu měli také bývalí spoluhráči ze západu Čech. „Ze současného kádru znám Ondru Pachlopníka, Kubu Šimana a Šimona Faltu, kteří v Plzni působili. A z reprezentace pak Michala Ševčíka a Lukáše Endla,“ doplnil Koželuh s tím, že bude bojovat o základní sestavu. Na pravé straně obrany totiž na podzim pravidelně nastupoval zkušený Matěj Hrabina.

Konkurence je veliká, ví Koželuh

Trenér Dostálek navíc na tomto postu může využít také Jakuba Šurala, Jana Hladíka, Jana Moravce či Roberta Matejova. „Vím, že konkurence na mém postu je velká, ale je to zároveň výzva. Věřím, že se probojuju do základní sestavy, porvu se o to,“ zdůrazňuje Koželuh. Mladý obránce herní styl Zbrojovky sledoval již během podzimní části soutěže. „Na podzim jsem zápasy Zbrojovky měl možnost sledovat. Hrála kvalitní fotbal,“ hodnotí.

Je jen škoda, že bodů není o trochu víc. Ale věřím, že v jarní části to zlomíme a body uděláme,“ zakončil Koželuh. Brno čeká jarní ligová premiéra již v neděli proti Mladé Boleslavi. Posléze se utká s Viktorií Plzeň, pražskou Slavií, Baníkem Ostrava a Bohemians 1905.

Bude Brno bojovat o záchranu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články